reklamı kapat

POPÜLER

Avuç içi büyüklüğünde dünyanın en küçük atari cihazı [Video]

Dünyanın en ufak atari cihazı Adafruit tarafından kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz sene başlatılan Kickstarter projesiyle avuç içi büyüklüğünde bir atari elde edildi.

Bazılarımızın çocukluğundan, bazılarımızın da izlediği filmlerden aşina olduğu atari makinelerinin devri uzun bir süre önce son buldu. Bilgisayar, akıllı telefonlar, konsollar derken oyunculuk farklı mecralara taşındı. Ancak kimilerimiz nostaljik anlar yaşamak, eski oyunları tekrar deneyimlemek istiyor. Tiny Arcade de kullanıcılara tam olarak bunu vadediyor.

Tiny Arcade geçtiğimiz senenin sonlarında bir Kickstarter projesi olarak başlamıştı. Bir elimizin avucuna sığan bu cihaz hem klasik hem de yeni oyunlara kucak açıyor. İsteyenler ve programlamaya ilgi duyanlar kendi oyunlarını yazıp USB girişini kullanarak oyunu cihaza aktarabiliyor.

Elbette normal bir atari makinesiyle ile elimize sığabilen bir cihazda oyun oynamak arasında büyük bir fark var. Buna rağmen cebinizde taşıyabileceğiniz bir atari salonu isterseniz Tiny Arcade’e dair detaylara buradan bakabilirsiniz.