reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Tesla’dan heyecan verici Atari müjdesi

Son haftalar, Tesla CEO’su Elon Musk için pek eğlenceli geçmese de, Musk bir şekilde kendi eğlencesini yaratmayı biliyor. Tesla otomobillere Atari güncellemesi geliyor.

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz haftalarda önce sabotaj olayı ardından da Tayland’daki mağara kazası sebebiyle basının gündemindeydi. Gerçi basının gündeminden tek bir gün olsun düştüğünü de söyleyemeyiz. Ancak son haberler, Musk’la ilgili daha çok negatif bir tutum içeriyordu. Twitter üzerinden paylaştığı yeni bir bilgiyle Musk üzerindeki kara bulutları biraz olsun dağıtarak işin içine eğlenceyi dahil ediyor gibi görünüyor. Duyurusunu Twitter üzerinden paylaşan Musk, Tesla araçların yazılımına gelecek yeni güncelleme ile beraber Atari oyunlarının sisteme dahil edileceğini belirtiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç içi oyun sistemi

Yazılım güncellemesinin 9.0 versiyonunda bulunan oyunların dört hafta içinde kullanıcılara dağıtılacağı belirtilmiş. En iyi Atari klasiklerinin sisteme dahil edileceğini söyleyen Musk, şimdilik detaylı bir liste hazırlamış değil. Ancak gelecek oyunlar arasında Pole Position, Tempest ve Missile Command’in olmasını “umuyor”. Musk’ın müjdesi bununla da sonlanmıyor. Şirketin yeni oyun geliştiricileri aradığını belirten Musk, iş başvurularını beklediklerini kaydediyor. Eğlenceli oyunlarla araç içi sistemi geliştirmek isteyen CEO’nun planları genişleyecek gibi duruyor.

Atari oyunlarının ise firmanın araç yazılımına gizlediği ilk yenilik olmadığını ekleyelim. Firma geçmişte de araçlarına türlü ilginçlikler eklemişti.