reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Apple

İlginç detaylar: “Elon Musk, Apple CEO’su olmak istemiş” [Güncellendi]

Geçtiğimiz yıl gündeme Tesla, Elon Musk ve Apple üzerinden çok ilginç bir haber gelmişti. İşte bu konuda yeni ve garip iddialar ses getirdi.

Biliyorsunuz Apple kendi elektrikli otomobilini üretmek istiyor. Firma bunun için çok sağlam görüşmeler içerisinde. Geçtiğimiz aylarda tam bu konuların ortasında Elon Musk‘tan şaşırtan bir açıklama gelmişti.

Elon Musk, Twitter üzerinden Model 3 programındaki en zorlu dönemde Tesla’yı Apple’a satmak adına CEO Tim Cook’la görüşme talebinde bulunduğunu ancak reddedildiğini açıklamıştı.

Tim Cook’un, Tesla’nın şirket değeri Model 3 üretim sorunlarının olduğu dönemde çok daha düşük olmasına rağmen neden bu konuya sıcak yaklaşmadığı henüz bilinmiyordu.

Eğer yeni ortaya çıkan bilgiler doğru ise süreç çok daha ilginç şekilde ilerlemiş. Gelen bilgilere göre Tim Cook ile Elon Musk, Tesla’nın satışı konusunda telefon üzerinden gerçek bir görüşme yapmış. Cook daha önce böyle bir görüşme olmadı demişti.

Son rapora göre maddi olarak zor durumdaki Tesla’yı Apple’ın satın alması fikri ilk olarak Tim Cook’tan çıkmış. Elon Musk satışa ilgi göstermiş ancak Tesla’yı sadece Apple CEO’su olursa satacağını söylemiş.

Bu cevabı Tim Cook ilk başta, Musk’ın Tesla’nın CEO’su olarak kalmak istemesi şekilde anlamış. Ancak Musk esasen Apple’ın başına geçmek istemiş. Tim Cook ise bunu bir küfür ile reddetmiş ve telefonu kapatmış.

Bunun ne kadar doğru olduğunu zaman gösterecek. Ancak Elon Musk’ın kişiliği ve yaptıkları gerçek anlamda “her şeyin mümkün olabileceğini” akıllara getiriyor.

Güncelleme: Hem Apple hem de Musk bu iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.

Elon Musk, Apple ve otomobil projesi hakkında daha önce de Tesla odaklı ilginç bir açıklama yapmıştı

Hatırlarsınız Apple, geçtiğimiz yıllarda otomobil projesi için birçok eski Tesla çalışanını bünyesine kattı. Geçtiğimiz yıl bu konuda sorulan “Apple’ın sizin önemli mühendislerinizi almasından endişeleniyor musunuz ?” sorusuna Elon Musk’ın verdiği cevap ise oldukça ses getirmişti.

Musk konu hakkında “Önemli mühendisler ? Onlar bizim işten çıkarttığımız kişileri alıyorlar. Biz her zaman Apple ile “Tesla Mezarlığı” şeklinde dalga geçiyoruz. Eğer Tesla’da yapamam diyorsanız Apple’a gidin diyoruz. Bu açıdan şaka yapmıyorum.” demişti.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli