reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Watch Party

Facebook, Watch Party ile ortak video izleme devrini başlatıyor

Sosyal medyanın en büyük platformu konumunda bulunan Facebook, bugün Watch Party adını verdiği bir özelliğin testine başladı.

Video konusuna gerçekten çok büyük önem veren Facebook, Watch Party ile kişilerin beraber video izlemesine imkan tanıyor. Biliyorsunuz Live yani canlı yayın altyapısında kişiler bunu rahatlıkla yapabiliyor. İşte bunu diğer videolara getiren şirket, Watch Party ile etkileşimi artırmak istiyor. Bu yeni özellik şirket yetkilisi Fidji Simo’nun açıklamasına göre gruplarda çalışıyor. Grup üyeleri telefonlarından ya da bilgisayarlarından aynı anda aynı videoyu izleyebiliyor. Bu karşılıklı iletişimi artırma adına oldukça güzel görünürken, videolar grup yöneticileri tarafından belirleniyor. Süreç elbette sadece izleme üzerine de kurulmuyor. Grup üyeleri ortak izlenen video hakkında yorum yapabiliyor ve böylece yan yana izleniyormuş gibi bir deneyim elde edilebiliyor.

Facebook Watch Party çok güzel görünüyor

Bu tarz bir altyapı destek verdiği gruplar için gerçekten faydalı görünüyor. Her ay 1 milyar insanın grupları kullandığını belirten platform, bu sayede ortak paydada bir araya gelen insanların etkileşimini kolaylaştırıyor. Yani özetle video üzerinden insanların bir araya gelmesini mümkün kılan özellik, şu an belirli bir grup üzerinden test ediliyor. Özelliğin yakın zamanda herkes için aktif edilmesi bekleniyor.