reklamı kapat

POPÜLER

Sony 3D oluşturucu

Sony telefonların üç boyutlu tarama özelliğine benzersiz yenilik [Video]

Sony 3D Oluşturucu uygulamasına yaptığı güncelleme ile yeni bir özçekim deneyiminin kapılarını aralıyor. Xperia XZ Premium, XZ1, ve XZ1 Compact için gelen güncelleme, sunulan deneyimi bir adım daha yukarıya çıkartıyor.

Bilmeyenler için belirli Sony cihazlarda yer alan 3D Oluşturucu, herkese sadece saniyeler içerisinde 3D içerikler oluşturma ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşma fırsatı tanıyor. Geçtiğimiz haftalarda gelen güncellemeyle 3D taramaları Facebook’un interaktif 3D paylaşım formatını kullanarak paylaşma özelliği aktif edilen uygulama, şimdi de üç boyutlu özçekim özelliğiyle karşımızda. Bu sayede kişiler artık telefonlarının öne kamerasını kullanarak kendi yüzlerinin üç boyutlu taramalarını çıkartabiliyor. Bunları üç boyutlu özçekim olarak nitelendiren firma, yine Facebook üzerinden paylaşım desteğini verebiliyor. Yani kişiler “kafalarını” sosyal medya üzerinden arkadaşlarına gönderebiliyor. Sadece Xperia XZ Premium, XZ1, ve XZ1 Compact’dan kullanılabilen özelliğe ek olarak genel tarama kalitesi de artırıyor. İstendiği zaman yapılan taramaları kendi sunucularında işleyen firma, ortaya çok daha kaliteli 3D modeller (4K) çıkartıyor. Hepsine ek olarak genel tarama performansı da hatırı sayılır oranda artırılıyor. Normalde bu tarz taramalar için lazer temelli gelişmiş donanımlar gerekirken, şirket kurduğu altyapı ile bunu herkesin erişimine açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony 3D Oluşturucu uygulaması eğlenceli görünüyor

Uygulamanın son sürümün Google Play üzerinden ya da aşağıdan elde edebilirsiniz. Yeni özelliklerin tanıtım videosu da aşağıda yer alıyor.

Video