reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon bütçesiyle bolca aksiyon vadediyor

Game of Thrones‘un ağustos ayında ekrana gelen sezon finali olayları heyecan uyandıran bir noktada sonlandırdı. Hepimiz neler olacağını merak ederken sekizinci sezon çalışmaları da başladı. Görünen o ki Game of Thrones’un final sezonu şimdiye kadarki en yüksek bütçeli sezon olacak!

Dünyanın dört bir yanında izlenen Game of Thrones televizyonun en masraflı dizilerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle Daenerys Targaryen‘in ejderhalarını ekrana taşımak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Üç ejderhayı canlı kanlı şekilde ekrana yansıtabilmek için ciddi bir bütçeye ihtiyaç duyuruluyor. Televizyonun en pahalı dizisi olarak anılan Game of Thrones da genellikle bu beklentinin hakkını vermeyi başarıyor. Fakat son bilgilere bakılırsa final sezonunda her şey bir seviye yukarı taşınacak. Buna sezonun bütçesi de dahil!

Variety’nin haberine göre Game of Thrones’un final sezonu bütçesi bölüm başına 15 milyon dolar! Bu noktada dile getirmekte yarar var, Game of Thrones başladığında bölüm başına 6 milyon dolar gibi bir bütçesi vardı. Bu maliyet yedinci sezonda iyice yükseldi ve 10 milyon dolar seviyesine ulaştı. Şimdi Game of Thrones’un hikayesi sonlanmadan önce bölüm başına düşen bütçe 15 milyon dolara çıkartıldı.

Çekimleri birden fazla ülkede gerçekleştirilecek olan Game of Thrones’un altı bölümlük sekizinci sezonu büyük ihtimalle 2019 yılında izleyici karşısına çıkacak.