reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones’un taht oyunlarındaki en başarılı oyuncusu belli oldu

HBO’nun en popüler dizisi Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle artık seriyi kapatmaya hazırlanırken, Emmy’deki taht savaşlarında ise bir kez daha zirveye oturuyor.

“Televizyonun Oscarları” olarak görünen Emmy ödülleri dün gece muhteşem bir törenle televizyonun en iyilerini seçti. Ancak bu sene Game of Thrones izleyicisi açısından daha gerilimli bir seneydi. Çünkü törenin en önemli ödüllerinden biri olan En İyi Drama kategorisinin birincisi kritik önem taşıyordu. Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle seriyi önümüzdeki yıl noktalamaya hazırlanırken, 2015 ve 2016 yıllarında arka arkaya En İyi Drama ödülünü almıştı. 2017’de ise bu başarılı yükseliş The Handmaid’s Tale dizisinin ödülü kapmasıyla sekteye uğramıştı. Bu sene ise Emmy’deki taht savaşlarında galip yine Game of Thrones oldu ve sansasyonel dizi bir kez daha En İyi Drama ödülünü alarak yılın en iyi dizisi olduğunu tasdikledi. Dizinin Emmy tarihi ise hayli kalabalık. Son sezonla beraber bu macera noktalanacak olsa da şimdiye kadar dizinin 128 Emmy adaylığı bulunuyor. Kazanılan toplam ödül sayısı ise 47. Bu konuda öne çıkan ise tek bir isim var: Peter Dinklage.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizinin en başarılı ismi

Dizinin şüphesiz pek çok değerli oyuncusu bulunuyor. Ancak Peter Dinklage, rol arkadaşlarına kıyasla dizinin açık ara en başarılı oyuncusu. Diğer ödüller de hesaba katıldığında Dinklage’ın tam 45 adaylığı bulunuyor. 7’sinden ise ödülle dönmüş. Dinklage’ın Emmy geçmişi de hayli başarılı. Dizide hayat verdiği Tyrion Lannister rolüyle 7 sezon boyunca her Emmy’e aday gösterilen Dinklage, birinci, beşinci ve son olarak da dün gece aldığı ödülle 7. sezonu En İyi Yardımcı Aktör dalında Emmy ile kapattı. Popüler oyunculardan Emilia Clarke’ın 3, Lane Headey’in 4, Kit Harington’ın ise 1 Emmy adaylığı bulunuyor. Ancak ödülleri toplayan isim sadece Dinklage.

Şimdi ise elbette gözler final sezonunda. 8. sezonun yayın tarihi ise kritik. Bu zamana kadar dizi her Emmy’de boy göstermeyi başardı, ancak final sezonunun ağırlıklı bölümlerini mayıs sonundan önce izleyiciyle buluşturamazsa dizi önümüzdeki Emmy’i kaçıracak. Hem de en iddialı sezonuyla…

İlginizi çekebilir

HBO’nun yeni televizyon sezonu tanıtımı