reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Emmy Ödül Töreni’nde tarih yazmaya hazırlanıyor

Game of Thrones‘un taht savaşı televizyonun Oscar’ı Emmy‘de de devam ediyor. Game of Thrones, Emmy tarihinin en çok Emmy kazanan dizisi olmak için gün sayıyor.

Game of Thrones’un başarısı sadece hayranlar tarafından değil akademi tarafından da tasdikleniyor. Sansasyonel dizi Emmy’de rekorun peşinde. Geçtiğimiz yıl 24 adaylığın 12’sini alarak ödül törenini silip süpüren dizinin şu an toplamda 35 Emmy‘si ve 106 adaylığı bulunuyor.

18 Eylül‘de gerçekleşecek 2016 Emmy Ödül Töreni’nde ise bu sayının daha da artması bekleniyor. Bu sene 23 adaylığı bulunan Game of Thrones, en iyi drama adaylığının yanı sıra oyunculardan Kit Harington, Lena Headey, Peter Dinklage, Maisie Williams ve Emilia Clarke da yardımcı oyuncu ödülünde yarışıyor. Ne yazık ki sadece ikisinin ödül alabileceği Emmy aynı zamanda oyuncuların da kendi arasındaki rekabete ev sahipliği yapacak.

Şimdilik Fraiser‘ın elinde bulunan 37 Emmy‘lik rekoru bu sene Game of Thrones kıracak gibi görünüyor. Önümüzde iki sezon daha olduğu düşünülünce, sayının artması işten bile değil. Rakipleri bu ezici üstünlüğü geçmek için zorlanacak gibi görünüyor.

YORUMLAR