reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Emmy Ödülleri’nde rekor kırdı

Son zamanların en fazla ilgi çeken yabancı dizilerinden olan Game of Thrones, Emmy Ödülleri tarihine adını altın harflerle kazıdı.

Televizyonun Oscarları olarak da nitelendirilen Emmy Ödülleri bu yıl 68. defa sahiplerini buldu. Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda gerçekleşen törene damga vuran yapım Game of Thrones oldu. Bildiğiniz gibi George R. R. Martin‘in kaleme aldığı eser David Benioff ve D.B. Weiss tarafından ekrana aktarılıyor. Altıncı sezonu yaz aylarında son bulan yapım geçtiğimiz yıl Emmy Ödülleri’nde 12 ödül birden kazanmıştı. İlgi gören dizi bu sene de 23 adaylık birden elde etti. Sevilen dizinin ciddi bir rekor kıracağı daha adaylıklar açıklandığı zaman belli olmuştu.

Geçtiğimiz hafta teknik kategorilerde kazananlar belli oldu ve Game of Thrones dokuz ödüle birden layık görüldü. Dizi pazar günü gerçekleşen törende hanesine üç ödül daha yazdırdı. Böylece yayın hayatına başladığından bu yana 38 Emmy birden kazanarak en çok ödül kazanan dizi olma unvanını elde etti. Game of Thrones’tan önce Frasier 37 ödül ile birinciliği elinde tutuyordu.

Game of Thrones bu sene en iyi drama dizisi, en iyi senaryo ve en iyi yönetmenlik kategorilerinin kazananı oldu. 68. Emmy Ödülleri’de kazananların tamamını burada bulabilirsiniz.