reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Emmy

Game of Thrones, 71. Emmy Ödülleri’ni rekor değil beraberlikle kapatıyor

71. Emmy Ödülleri kapılarını kapatırken Game of Thrones son bir kez daha törende boy gösterip kendi rekorunu kırmayı denedi.

Game of Thrones hayranları ve şüphesiz yaratıcılarının heyecanla beklediği 71. Emmy Ödülleri perdeyi kapattı. Geçtiğimiz günlerde Emmy’nin ilk etabı yapılmış ve Creative Arts başlığı altında kamera arkasındaki çalışmalar için diziler ödüllendirilmişti. Game of Thrones’un Creative Arts tarafında ise 10 ödül alarak bu sene Emmy’deki rekorunu kırmak için iddialı olduğu görünüyordu ancak işler tam olarak öyle olmadı. İş kamera önüne geldiğinde sevilen dizi 2 ödül alabildi. En İyi Dizi dalındaki ödülü bir kez daha kimselere kaptırmayan yapımın diğer ödülü de En İyi Yardımcı Aktör dalında Peter Dinklage‘ın oldu. Tyrion Lannister karakterine hayat veren Dinklage bu rolle dördüncü Emmy’sini de eve getiriyor. Dizinin bu yıl En İyi Dizi kategorisinde Better Call Saul, Bodyguard, Killing Eve, Ozark, Pose, Succession ve This Is Us’a karşı yarıştığını da belirtelim. Dizinin bu yılki Emmy’le beraber 8 sezonda toplamda 59 adet ödül alarak büyük bir başarıya imza attığını da kaydetmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones kendi rekorunu kıramıyor

Toplamda 12 ödül alan Game of Thrones’un bu sezondaki büyük beklentileri ne yazık ki karşılık bulamıyor. Tek sezonla en çok ödülü toplama rekorunu kıramayan dizi; diğer kategorilerde fazla fazla adaylığı olmasına karşın, 2015’teki beşinci sezon ile berabere kalıyor.

Hayranların en merak ettiği kategorilerden biri olan En İyi Senaryo ise dizinin büyük tepki çeken final bölümüne gitmedi neyse ki. Bu kategoride yarışan Better Call Saul, Bodyguard, The Handmaid’s Tale, Killing Eve ve Succession arasından ödülü “Nobody is Ever Missing” bölümüyle Succession alıyor. 71. Emmy Ödülleri’nde adaylık kazandıktan sonra Game of Thrones’un final senaryosu internette yayınlanmış ve hayranlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bunu da hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Living with Yourself fragmanı