reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones final bölümü için Emmy hamlesi

Sekiz sezonluk macerası kısa süre önce son bulan ve izleyicileri hayal kırıklığına uğratan Game of Thrones final bölümüyle Emmy Ödülleri’nde adaylık elde etmeye çalışıyor.

Büyük umutlarla beklenen ancak devasa bir hayal kırıklığına dönüşen Game of Thrones’un final bölümü için herkesin suçladığı isimler aynı. Dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss finali aceleye getirdikleri için internet dünyasında topa tutuldu. Onların diziyi hızlı bitirme sebebinin bir an önce Star Wars projesine başlamak olduğunu tahmin etmek zor değildi. Fakat bu durum çok eleştirilen final bölümünün Emmy adaylığı için öne çıkmasına neden olmadı. Aksine HBO kanalı The Iron Throne isimli final bölümünün Emmy adayı olması için başvuruda bulundu. Üstelik son bölümün yazarları David Benioff ve Dan Weiss. Bu hamle internet dünyasının dillerine düşmelerine neden oldu.

Game of Thrones için Emmy başvurusu

Öte yandan The Iron Throne, The Last of the Starks ve The Long Night bölümleri için en iyi yönetmenlik kategorisinde başvuruda bulunuldu. Emilia Clarke, Kit Harington, Alfie Allen, Pilou Asbaek, Nikolaj Coster-Waldau, Peter Dinklage, Richard Dormer, Gwendoline Christie, Lena Headey, Sophie Turner ve Maisie Williams için de farklı oyunculuk kategorilerinde adaylık başvurusu yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emmy Ödülleri’nde bir kategoride aday gösterilebilmek için ekibin önceden televizyon akademisine başvuruda bulunması gerekiyor. Fakat bu başvuru adaylık alınacağını garantilemiyor. Bu sebeple bahsi geçen Game of Thrones bölümleri ve oyuncuları aday gösterilmeyebilir. Yine de HBO’nun çok eleştirilen bu sezonu aday göstermekten geri durmaması izleyicileri şaşırttı.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı