reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron

Macera tatsız başladı; Audi E-Tron için önemli geri çağırma

Amerika departmanı tarafından yapılan açıklamada, Audi E-Tron batarya bölümünde uzun vadede büyük problem yaratabilecek bir sorun tespit edildiğine vurgu yapıldı.

Markasının ilk elektrikli otomobili olarak yepyeni bir heyecanı beraberinde getiren Audi E-Tron, kullanıcı alışkanlıklarını değiştirme potansiyeline sahip. Özellikle 402 kilometrelik menzil değeri ve 30 dakikalık şarjla yüzde 80 batarya doluluğuna gelebilme nitelikleri sayesinde kaygıları da ortadan kaldırabilecek olan E-Tron şu sıralar can sıkıcı bir süreçle gündemde. Audi Amerika tarafından paylaşılan rakamlar doğrultusunda satışlarının ilk ayında 856 kullanıcıya teslim adilen ve halihazırda bunu ikiye katlayan otomobilde potansiyel bir risk doğrultusunda geri çağırma işlemi uygulanacak. Bu süreçten etkilenecek toplam otomobil sayısı ise 1.644 olarak rakamlara yansıyor.


Audi E-Tron için yangın riski

Markadan yapılan açıklamanın detaylarında, sorunun E-Tron’un batarya bölümünden kaynaklandığını görüyoruz. Burada yer alan hatalı bir contanın pil içerisinde sızıntı veya dış etmenlerden ötürü oluşacak nem gibi durumların üniteye etki edebileceğine vurgu yapılıyor. Kullanım sırasında bataryanın aşırı ısınması ve sonrasında yangına kadar gidebilme potansiyelini de barındıran bu sorunla ilgili henüz bir şikayet almadığını dile getiren Audi, olası durumların önüne geçmek adına gönüllü bir geri çağırma hamlesi içerisine girdiklerini ifade ediyor. Geri çağırma işlemlerinin ağustos ayına kadar devam etmesi ve onarımların da bu süreç içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Birçok kullanıcının siparişlerini de beklediğini düşündüğümüzde, sürecin erken tespit edilmesi ve hızlı adım atılması da şüphesiz oldukça önemli.

İlgili video

Audi E-Tron