reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones emmy

Game of Thrones’tan şaşırtan Emmy hamlesi

Gelecek yıl son sezonuyla ekranlara dönmeye hazırlanan Game of Thrones büyük başarılar kazanarak veda etmeyi planlıyor gibi görünüyor. Bu planlardan biri ekibin Emmy Ödülleri başvurusu sayesinde ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones, Amerikan televizyonunun en pahalı dizileri arasında yer alıyor. Her bölüme ciddi bir bütçe ayrılmış durumda. Dizinin izlenme oranı ve aldığı ödüllerin sayısı arttıkça beklenti de yükseliyor. Özellikle son sezonun altı bölümde tüm hikayeleri bir sonuca bağlaması ve izleyicileri memnun etmesi gerekiyor. Fakat bunun dışında ödül alma isteği de fazlasıyla yoğun gibi görünüyor.

Artık başroller belli

Elbette Game of Thrones’un hedefi televizyonun Oscar’ı olarak tanımlanan Emmy Ödülleri. Şimdiye kadar pek çok alanda galip olarak yarılan dizi bir türlü en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu kategorisinde istediği başarıyı elde edemedi. Bu sebeple son sezonda taktik değişikliğine gidiliyor. Lena Headey, Sophie Turner ve Maisie Williams, en iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisinde kalıyor. Nikolaj Coster-Waldau ve Peter Dinklage da en iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisinde olacak. Emilia Clarke ve Kit Harington ise başrol oluyor. Böylece en iyi kadın oyuncuda Clarke’ın, en iyi erkek oyuncuda ise Harington’ın ismini göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakalım Game of Thrones ekibi ve HBO tarafından alınan bu karar Emmy Ödülleri’ndeki başarıyı nasıl etkileyecek? Bekleyip, göreceğiz.

İlgili video

7. sezon fragmanı