reklamı kapat

POPÜLER

Nightflyers

Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin’in yeni dizisi Nightflyers’tan ilk tanıtım [Video]

Game of Thrones’un eşsiz dünyası Westeros’u yaratmasıyla tanıdığımız George R.R. Martin‘in yeni dizisiyle karşımıza çıkacağını bir süredir biliyorduk. Sonunda Nightflyers‘tan ilk görüntüler ortaya çıktı. Görünen o ki bizi Game of Thrones’tan çok farklı bir iş bekliyor.

Son yıllarda giderek popülerleşen George R.R. Martin’in farklı bir hikayesi izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Sadece 23 bin kelimeden oluşan Nightflyers isimli kısa hikaye 10 bölümlük bir diziye dönüştürüldü. 1980 yılında yayınlanan bu eser yazar tarafından “lanetli bir uzay gemisi hikayesi” olarak tanımlanıyor.  Bir grup bilim adamı evrendeki en gelişmiş uzay gemisine atlayarak riskli bir yolculuğa çıkıyor. Nightflyer isimli bu ekip evrenin diğer ucundaki Volcryn ırkıyla irtibata geçmeye çalışıyor. Böylece uzaylılarla ilk temasın sağlanmasını amaçlıyorlar. Fakat işler hiç de beklendiği gibi gitmiyor. Paylaşılan ilk tanıtımda “Bu bir uyarı, yardım çağrısı değil. Bu gemiye adım atmayın. Nightflyer’ı sakın dünyaya geri döndürmeyin.” sözleri yer alıyor. Ardından bu sözlerin nedenini teker teker görmeye başlıyoruz. Videoda görünen George R.R. Martin ise kendi eserini “hayaletli bir ev hikayesi” gibi tanımlıyor. Buradan uzay gemisindeki herkesin birer birer kurban olacağı çıkarımını yapıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Syfy kanalında ekrana gelmeye hazırlanan Nightflyers’ın yayın tarihi henüz belli değil. Heyecan uyandıran diziye dair ilk görüntüleri ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Nightflyers’tan ilk görüntüler