reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’u beklerken: George R. R. Martin’in uzay macerası dizi oluyor

Game of Thrones hayranları serinin altıncı kitabı Winds of Winter’ı bekleyedursun, George R.R. Martin‘in başka bir kitabının dizi uyarlaması için çalışmalar başladı bile.

George R.R. Martin son dönemlerin en popüler yazarlarından biri olabilir. Etkinlikten etkinliğe koşan ve sık sık zamansızlıktan şikayet eden “fenomen” yazar, bu konuda haksız da sayılmaz. Game of Thrones’un dört kardeş dizisinin çekileceği duyurusunun ardından en az iki tanesinde çalışacağı belirtilen George Martin’in bir kitabı daha dizileştiriliyor. Yazarın 1980 tarihli Nightflyers isimli bilim kurgu/korku temalı romanının hakları Syfy tarafından satın alındı. Neyse ki HBO ile özel bir anlaşması olduğundan dolayı George Martin’in Game of Thrones’un altıncı kitabı yazmamak için kullandığı boş zamanı Syfy’nin uyarlamasında harcanmayacak.

Nightflyers’ın yapımcılığını büyük bir ekip üstleniyor. Adaptasyon için anlaşılan yapımcılar arasında Suits’ten Gene Klein ve Doug Liman, Mr. and Mrs. Smith’ten David Bartis, Jacob’s Ladder’dan Alison Rosenzweig ve Michael Gaeta gibi isimler yer alıyor. Senaryoyu ise Jeff Buhler üstleniyor. Dizide yer alacak oyunculara ait herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Gelecekte geçen hikayede Dünya yok olmak üzeredir ve bir grup araştırmacı Nightflyer isimli oldukça gelişmiş bir uzay gemisiyle Dünya’yı kurtarabilmek için bir arayışa girer. Uzaylılara ait bir uzay gemisine çıkarma yapmayı amaçlayan ekip kurtuluşun anahtarının orada olduğuna inanmaktadır. Mürettebat hedefine yaklaşırken uzay gemisinin yapay zekasının onları uzayın karanlık ve korkunç bir noktasına çekmeye çalıştığını fark eder.

1987 yapımı bir de filmi olan Nightflyers’ın televizyon adaptasyonunu merakla bekliyoruz. Game of Thrones’un altıncı kitabından ise ümidi kestik elbette…