reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin’den yeni dizi

Game of Thrones’un eşsiz dünyası Westeros’u yaratmasıyla tanıdığımız George R.R. Martin şimdi yeni ve farklı bir diziyle karşımıza çıkacak. Ünlü yazarın Nightflyers isimli kısa hikayesi televizyona uyarlanıyor!

Game of Thrones’un her sezonuyla reyting rekorları kırmasının ardından George R.R. Martin’in kaleme aldığı diğer eserler de kıymete bindi diyebiliriz. Herkes Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin altıncı kitabını beklerken Martin farklı projeler için imza atmayı sürdürüyor. Son olarak sadece 23 bin kelimeden oluşan Nightflyers isimli kısa hikayenin televizyona uyarlanacağı açıklandı. 1980 yılında yayınlanan bu eser yazar tarafından “lanetli bir uzay gemisi hikayesi” olarak tanımlanıyor. Gelecekte geçen hikayede dünyanın mahvolmasına oldukça kısa bir zaman kalıyor. Bir grup bilim adamı evrendeki en gelişmiş uzay gemisine atlayarak riskli bir yolculuğa çıkıyor. Nightflyer isimli bu ekip evrenin diğer ucundaki Volcryn ırkıyla irtibata geçmeye çalışıyor. Bu sayede insanlığı kurtarmayı amaçlıyorlar. Fakat varış noktasına yaklaşırken gemiyi kontrol eden yapay zeka ve asla görünmeyen kaptanın onları ölümcül bir tehlikeye atmak üzere olduğunu fark ediyorlar.

Bu enteresan hikaye bilim kurgu yapımlarına yer veren Syfy kanalında ekrana gelecek. İlk bölüm için çalışmalar çoktan başladı. Fakat Nightflyers’ta rol alacak isimler henüz belli değil.