reklamı kapat

POPÜLER

George R. R. Martin

Game of Thrones’u beklerken: George R. R. Martin’den Nightflyers müjdesi

Game of Thrones’un dünyasını yaratmasıyla tanınan George R. R. Martin‘in farklı bir hikayesi daha televizyona uyarlanacak. Bir süre önce Nightflyers’ın dizi olarak izleyici karşısına çıkacağına dair pek çok iddia duymuştuk. Sonunda bu iddialar Martin tarafından onaylandı. Üstelik kendisini heyecanlandıran bu projeye dair bazı detayları hayranlarıyla paylaşmayı da ihmal etmedi.

Advertisement

George R. R. Martin’in “lanetli bir uzay gemisi macerası” olarak tanımladığı Nightflyers aslında oldukça kısa bir hikaye. Öyle ki sadece 23 bin kelimeden oluştuğu söyleniyor ve dürüst olmak gerekirse pek iyi bir şekilde bitmiyor. Buna rağmen Nightflyers dizi olarak karşımıza çıkacağı kısa bir süre önce belli olmuştu. Bu iddialar heyecan uyandırsa da bu kadar kısa bir hikayenin nasıl dizileştirileceği büyük merak konusuydu. İşte George R.R. Martin son açıklamasında bu gibi kafalarda soru işaretleri oluşturan noktalara açıklık getiriyor.

Tanıdık yüzler görebiliriz

Ünlü yazarın sözlerine bakılırsa başlangıçta kendisi de bu projeden pek emin değilmiş. Fakat önüne koyulan senaryoyu çok başarılı bulduğunu ve bu şekilde Nightflyers’ın birkaç sezon devam etme potansiyeli olduğunu dile getiriyor. Martin’in sözlerine bakılırsa Nightflyers’ın çekimleri İrlanda’da gerçekleşecek. Üstelik Game of Thrones’ta izleyip sevdiğimiz bazı isimlerin bu projede de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Bu projede kimlerin rol alacağı veya dizinin ne zaman ekrana geleceği ise henüz belli değil.