reklamı kapat

POPÜLER

3D printer

HP, 3D yazıcı sektörüne adım atıyor

Tasarımcı ve sanatçıların içindeki yaratıcılığı ortaya çıkaran 3D yazıcılarla üretilen harika projelere her zaman yer veriyoruz. Ancak ortaya çıkan başarılı sonuçlar büyük emek gerektiriyor, bunun bir nedeni de 3D yazıcı teknolojisinin hala istenen performansı gösterememesi. Haziran ayında 3D yazıcılara ilişkin büyük bir duyuru yapacağını açıklayan HP, 3D yazıcılarda görülen en önemli iki soruna çözüm getirdiğini iddia ediyor.

Hewlett-Packard CEO’su Meg Whitman’ın yaptığı açıklamaya göre 3D yazıcıların şu anki en önemli sorunlarından birincisi düşük hızda çalışma; şimdiki teknolojiyle çıktı almak için saatlerce beklemek gerekiyor. Çözüm bekleyen en önemli ikinci sorunsa ham madde kalitesindeki düşüklük; üretilen modellerin özellikle yüzeyinde görülen kalitesiz dokunun giderilmesi gerekiyor. HP’nin iddiasına göre endüstriyel kullanıma yönelik olarak piyasaya sunulacak olan 3D yazıcı serisi, bu sorunların üstesinden gelerek süper hız ve kalite sunacak.

Yazıcı sektöründeki lider markalardan biri olan HP, müşterilerinin uzun süredir kendilerinden 3D yazıcı beklediğini ve sonunda bu talebe yanıt verecekleri için mutlu olduklarını belirtiyor. HP ilk aşamada evde kullanıma yönelik bir seri piyasaya sunmayacağını açıklamış olsa da, bu tip yazıcıların da seri üretime sunulmasına yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor. Şimdi fiyatları binlerce dolardan başlayan 3D yazıcıları belki de HP sayesinde daha ekonomik fiyatlara evlerimizde görebileceğiz.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR