reklamı kapat

POPÜLER

mozilla firefox 29

Mozilla Firefox 29 beta sürümüyle oldukça iddialı geliyor

Mozilla Firefox‘un yeni versiyonu tasarımdan içeriğe birçok alanda önemli yenilikleri beraberinde getirecek. Etkileyici tasarımının yanında Firefox hesapları, özelleştirme seçenekleri ve yeni bir menü tablosuyla rakipleri Safari, Chrome ve Internet Explorer‘ı geride bırakmayı hedefleyen Mozilla Firefox’un söz konusu yeni özellikleri Firefox 29’un beta versiyonuyla yayınlandı. Bu süreçte çeşitli hataların tespit edilip giderilmesiyle birlikte yeni sürümün birkaç ay içerisinde genel kullanıcıya da sunulması bekleniyor.

Chrome’da yer alan Google Hesapları özelliğini andıran Firefox hesabı özelliği; farklı cihazlar üzerinden kullanıcıların internet deneyimlerine kaldıkları yerden devam edebilmeleri için Windows, Mac, Linux ve Android platformlarındaki Firefox tarayıcılarındaki aktif oturumları eşzamanlıyor.

Yeni tasarıma Australis adını veren Mozilla’nın resmi blogunda yer verdiği görsellere bakılacak olursa yeni tasarımın öncekinden daha hızlı ve düzenli olduğu izlenimi verdiği söylenebilir.

Chrome’daki menü butonunu çağrıştıran yeni menü butonunun yanında Yeni Pencere, Yazdır, Geçmiş gibi sıkça kullanılan araçlar da yenilenerek daha şık bir görünüme kavuşmuş. Bunun yanında, Firefox’un yeni sürümünde eklentileri ya da araçları web tarayıcısının herhangi bir yerine sürükleyip kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

Android, Windows, Mac ve Linux kullanıcıları Firefox 29 beta sürümünü bu adresten indirebilirler.