reklamı kapat

POPÜLER

Batman Arkham Knight’tan yeni görseller yayınlandı

Batman evreninin en çarpıcı ve sevilen noktası belki de düşmanları. Batman’in yıllardır dövüştüğü düşmanlara bakıldığında hepsinin ayrı bir hikayesi, karakteri ve amacı var. Bazıları komik, bazıları korkunç fakat hepsi kesinlikle unutulmaz karakterler. Arkham serisi söz konusu olduğunda ise Rocksteady işleri bir adım ileri taşıyor. Batman evreninin en dişli rakipleri yeterince karanlık ve ürkütücü değilmiş gibi, karakterleri biraz daha çarpıcı ve etkileyici yapmaya çalışan Rocksteady, yeni oyunla bu değişiklikleri oyuncuların beğenisine sunacak.

Lenovo

penguin
Oyunun sanat yönetmeni David Hego‘nun açıklamasına göre ekibinin yaşadığı en büyük zorluklardan biri, her oyunda karşımıza çıkan bu karakterleri monoton bir döngüden kurtarmak. “Oyuncuların üç oyundan sonra bile aynı karakterleri gördüğünde heyecanlanabilmesi için karakterlere yeni bir şeyler katmaya çalıştık.” diyen Hego, açıklamasına şu şekilde devam ediyor: “Sürekli gördüğünüz bu karakterlerin oyuncuyu yeniden heyecanlandırabilmesi için ne yapabilirdik? Her defasında onların daha da iyi görünmesini sağlamaya çalıştık fakat aynı zamanda nasıl beraberlerinde getirdikleri hikayeyi de geliştirebilirdik?”

Two Face
Kafalarda soru işaretleri oluşturan Rocksteady, bu açıklamayla birlikte yeni oyunda göreceğimiz karakterlerden üçünün de ekran görüntüsünü yayınladı. Yeni oyundaki Penguen, The Riddler ve Two Face tasarımlarındaki değişikliklerle dikkat çekiyor. Peki bu değişiklikler neler?

riddler
İlk olarak Penguen‘i ele alacak olursak, çizgi romanlardan alışkın olduğunuz o şık giyimli, smokinli dahiyi bir kenara bırakmanız gerekecek. 1992 yılından hatırlayacağınız Batman Dönüyor filminde Danny DeVito‘nun canlandırdığı penguen kadar tiksindirici bir görünümü olmasa da Arkham evreninin Penguen‘i de mide bulandırıcı tipiyle evrenin gangster boşluğunu dolduruyor. Two Face‘e gelecek olursak; her ne kadar vücudunun yarısı asitle yanmış olsa da oldukça güçlü ve klas bir karakter olduğundan çizimler de aynı yönde devam ediyor. Bu güçlü karakteri fazla değiştirmeden gücüne güç katmak isteyen tasarımcılar ceketinin kollarını kıvırarak daha da baş belası bir görüntü elde etmeye çalışmış. Tabii karakterin yanıklarını daha fazla göstererek onun ürkütücülüğünü de arttırmayı ihmal etmemişler. Bulmaca dahisi The Riddler ise Arkham City‘de fiziksel olarak karşımıza çıkmasa da, bu oyuna bedeniyle de dahil olmuş durumda. Akıl almaz zekasıyla Batman‘e çeşitli bulmacalar sunan bu dahinin büyük çıkışı ise karmaşık saçlar ve dağınık bir üst baş şeklinde olacak.

İLGİLİ HABERLER