reklamı kapat

POPÜLER

Yekpare gövdeye sahip 179 dolarlık 3D yazıcı [Video]

02 Nisan 2015

3D yazıcılar yaygınlaşmaya devam ediyor etmesine ancak fiyatları halen çoğu kişi için yüksek sayılabilecek düzeyde. Buna bir de 3D yazıcıların karmaşık yapısı eklenince ev kullanıcıları haliyle bu cihazlardan uzak duruyor. Tiko isimli şirketin Kickstarter‘da destek bekleyen yazıcısı ise uygun fiyatı ve kolay kullanımıyla 3D yazıcıyı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Yekpare kasaya sahip olan yazıcı, kolaylıkla kuruluyor ve hiçbir ayara gereksinim duymuyor. Normalde 3D yazıcılar birden fazla parçadan oluşuyor ve bu nedenle de kalibrasyon işlemine gerek kalmadan yalnızca 50 mikrona kadar ayrıntılı tasarımlar ile başarılı ürünler üretilebiliyor. Tamamen kapalı bir yapıda olan cihaz, ortamdaki olumsuz şartlardan etkilenmiyor ve ne olursa olsun yazdırma işlemini minimum hatayla tamamlıyor. Güvenlik konusuna da dikkat eden yazıcının kapağı yazım işlemi sırasında kaldırıldığında cihaz kendisini otomatik olarak kapatıyor. 390 x 221 x 237 milimetre boyutlarında olan 3D yazıcı yalnızca 1,7 kilogramlık ağırlığıyla istenen her yere kolayca taşınabiliyor. Yazıcının alt bölümünde yer alan kısmın esnek olması sayesinde yapılan baskılar hasar görmeden cihazdan çıkarılıyor.

tiko-4
Kablosuz bağlantı kuran yazıcıya bulut üzerinden çizimleri göndermek mümkün oluyor. Eğer ortamda Wi-Fi yoksa, cihaz kendi Wi-Fi noktasını aktif hale getiriyor ve kullanıcılar bu ağa bağlanarak yazdırma işlemini gerçekleştirebiliyor. Yazıcının çok kolay bir uygulaması bulunuyor ve istenen nesneler hızlıca tasarlanabiliyor. Şirket, geliştirdiği basit uygulamayla, kullanıcıların çok zaman harcamadan tasarımlar yapabilmelerini ve yeni fikirlere odaklanmalarını sağlamak istiyor.

Yalnızca 179 dolar fiyat etiketiyle 3D yazıcı meraklılarını cezbeden yazıcı, istediği rakamı çoktan aştı bile. 2015’in kasım ayında kullanıcılarla buluşacak olan 3D yazıcının detaylarına buradan ulaşabilir ve istediğiniz takdirde sipariş verebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR