reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit Surge incelemesi

Akıllı bir aktivite saati olarak tanımlayabileceğimiz Fitbit Surge sadece adımlarınızı saymakla kalmıyor; her saniye nabzınızı ölçerek gerçek bir performans değerlendirmesi yapmanıza yardımcı oluyor

Fitbit Surge klasik saat boyutlarında. İlk açtığımızda akıllı telefon ya da bilgisayarla senkronize edilmeyi bekleyen Surge, akıllı telefonunuza Fitbit uygulamasını yüklemenizin ardından birkaç kişisel bilgiyi girdikten sonra kolayca aktif hale geliyor. Her zaman açık olan ekranı sayesinde saate bakmak için herhangi bir tuşa basmanız gerekmiyor. Üzerinde üç tuş bulunan Surge’ü tuşlar haricinde dokunmatik ekran üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Hangi ekranı açarsanız ekranda o mod kalıyor. Bu sayede saat yerine nabız hızınıza, günlük adım sayınıza ya da tırmandığınız kat sayısına sürekli bakmak isterseniz bu ekranı açık bırakabiliyorsunuz.

Surge’ün arka yüzünde nabız ölçer bulunuyor. Sürekli yanan iki küçük yeşil ışığı ve bir sensörü bulunan bu parça hafif çıkıntılı yapılmış. Bu sayede bileğinize taktığınızda kemiklerin arasına oturuyor ve ölçüm yapabilmek için bilekliği sıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Her zaman açık olan ekranı gün ışığında da okumak oldukça rahat. Ortam ışığı sensörü sayesinde karanlık bir ortamda ekrana dokunduğunuzda arka aydınlatma açılıyor ve kolaylıkla kullanılabiliyor.

YORUMLAR