reklamı kapat

POPÜLER

Vahşi hayvanlarla çekilen masalsı portreler [Galeri]

Rus fotoğrafçı Olga Barantseva vahşi doğada görmeye alıştığımız hayvanlarla çektiği sıra dışı fotoğraflarla hem şaşkınlık hem de hayranlık yaratıyor.

Başlangıçta genç bir kızın 2 metre boyunca, yaklaşık 700 kilo bir ayıya sarıldığı fotoğrafları görmek sizleri şaşırtabilir. Fakat Olga Barantseva’nın çektiği fotoğraflarda sadece ayılar yok. Kurtlar, rakunlar, baykuşlar, yılanlar ve devekuşları da var. Doğayı ve vahşi hayvanları seven Barantseva aldığı fotoğraf derslerini bu tutkusuyla birleştirmeye karar vermiş. Moskova‘da yaşayan genç fotoğrafçı doğal ışıkta, insanlarla iletişim kuran vahşi hayvanları fotoğraflıyor. Çektiği meşhur karelerin bazılarında ona Rusya’nın meşhur ayısı Stepan da eşlik ediyor. 20 yaşında olan Stepan seneler önce avcılar tarafından kurtarılmış. Sağlığına kavuşana kadar da vahşi bir hayvan olduğu anlaşılmayacak bir noktaya erişmiş. Artık doğaya geri salınamayacağına karar verildikten sonra film yıldızı ve fotomodele dönüşmüş. Şimdiye kadar 20 farklı filmde yer aldığı söylenen Stepan uysal tavrı ve poz vermeyi sevmesiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Öte yandan fotoğraflarda başka birçok vahşi hayvan da bulunuyor. Olga Barantseva bu karelerin tamamının kontrollü ortamlarda, özel şartlar altında çekildiğini dile getiriyor. Buna rağmen insanlarla vahşi hayvanların Rusya’nın doğasında birlikte poz vermesiyle ortaya şahane kareler çıkıyor. Bu fotoğrafların bir kısmını haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.