reklamı kapat

POPÜLER

turkcell metaverse

Turkcell, Metaverse’de mağaza açmaya hazırlanıyor; işte detaylar

İlk olarak oyunlarla ardından VR/AR gözlüklerle hayatımıza giren Metaverse, Türkiye’deki teknoloji şirkelerinin de ilgisini çekmiş durumda.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’deki çoğu şirket de bu teknolojiye olan yatırımlarını sürdürüyor. Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Metaverse’de mağaza açmaya hazırlanıyor. Açılacak sanal mağazada kullanıcılar hem ürün satın alabilecek hem de Turkcell’in dijital servislerini deneyimleyebilecek. Kullanıcılar sanal mağazaya sanal kimliklerini temsil eden avatarlarla katılabilecek.

Turkcell

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, konuyla ilgili söyledi: ”Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell, Metaverse evreniyle ilgili farklı projeleri de hayata geçirmek istiyor

Turkcell bununla birlikte teknoloji zirvelerini de Metaverse evrenine taşımayı planlıyor. İnsan Kaynakları alanında Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de bu ortamda yürütülmesi düşünülüyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin