reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell

Turkcell’den yüksek hızda internet arayanlara müjdeli haber

1 Gbps’lik interneti kullanıma sunan Turkcell, bu kez 10 Gbps’lik hızı kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Bir süredir 10 Gbps hızla ilgili çalışmalarını yürüten şirket, altyapısındaki gerekli tüm hazırlıkları tamamladığını açıkladı.  Dileyen Turkcell Superonline Fiber aboneleri ulaşılması güç bir hız olan 10 Gbps’lik interneti artık evlerinde kullanabilecek.

100 GB’lık bir oyun dosyası 10 Gbps’lik internet bağlantısıyla sadece 96 saniyede indirilebiliyor. Bu hız sayesinde bir Blu-Ray filmini 19 saniye, 15 şarkılık bir müzik albümünü 0,2 saniye ve 1 GB dosyasını ise 0,8 saniye gibi kısa süre içinde indirmek mümkün. Bu hızın gelecekte artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamaları için kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağını söylebiliriz.

gediz sezgin

Turkcell’den 10 Gbps hız hakkında açıklama

Şirketin teknoloji ve altyapıdaki gücüne dikkat çeken Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Üstün fiber altyapımız sayesinde Türkiye’yi ilk kez 1 Gbps internet hızıyla tanıştırmıştık. Bugün de bir ilke daha imza atarak 10 Gbps hızında interneti evlerin kapısına getiriyoruz. Turkcell Superonline aboneleri, yakın zamanda sunmaya başlayacağımız 10 Gbps’lik internet paketi sayesinde evlerinde benzersiz hızdaki internetin keyfini sürebilecek. 40 bin kilometreye yaklaşan fiber ağımızda Türkiye’de 3 milyon ev ve işyerinin kapısına ışık hızında interneti taşıyoruz. Fiberin lideri olan şirket, yeniliklerde ve hızda da öncü olmaya devam edecek.” dedi.