reklamı kapat

POPÜLER

Bekleyiş sona erdi; Mercedes X-Class pickup Türkiye fiyatı ve tüm özellikleri [Video]

Tanıtım etkinliğinin beş ay ardından Türkiye pazarına giriş yapan Mercedes X-Class, potansiyel alıcıların dikkatini çekebilecek başlangıç fiyatına sahip.

Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak tanıtılan Mercedes X-Class‘ın meraklı bekleyişi sona eriyor. 2016 yılında İsveç’te düzenlenen etkinlikle konsept olarak başlayan macerası geçtiğimiz temmuz ayında üretime hazır versiyonuyla son bulan model Türkiye yollarına çıkmak için artık hazır. Bugünden itibaren başlayan satış sürecinde göreceği ilgi merak edile X-Class’ın başlangıç fiyatıysa ciddi anlamda rekabetçi. Mercedes-Benz, modeli ilk adımda X 220d ve X 250 d olmak üzere iki farklı alternatifle sunarken, 2018 yılı ortasında ürün gamına altı silindirli dizel motor seçeneğini de ekleyecek. Sunulacak olan bu iki adet dizel motora üç farklı seviyedeki donanım seçeneği eşlik ediyor.

Donanım

Mercede X-Class kokpit bölümünde binek modelleri akıllara getiren donanımları barındırıyor diyebiliriz. Kokpitin merkezinde boyutu 8,4 inç ve çözünürlüğü 960 x 540 piksel olan multimedya ekranın kullanıldığı araçta gösterge panelinin büyüklüğüyse 5,4 inç. Döşeme seçeneklerinde de premium rozetini hak edecek yapıya sahip olan modelin en üst donanımında el yapımı Artico deri kullanılıyor. Bunlara ek olarak anlık trafik akışı, çevrimiçi navigasyon ve 360 derece kamera, şerit takip ve uyarı, hız sabitleyici, trafik işaret algılama, aktif fren asistanı, uzaktan araca erişim sağlama imkanı sağlayan Mercedes Me uygulaması gibi parçalar araçta yer alan donanımlar arasında. Kullanıcılar dış bölümdeyse 17, 18 ve 19 inç‘lik jantları tercih edebilecek.

Motor seçenekleri – Fiyat

Haberimizin başında da altını çizdiğiniz gibi Mercedes, X-Class’ı üç farklı motora göre şekillenen versiyonlarla sunuyor. Dört ve altı silindirli olarak ayrılan bu motorlar arasında satışa ilk çıkacak 2.3 litrelik dört silindirli seçenek iki farklı güç değeriyle karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki olan X 220 d 163 beygir güç ve 403 Nm tork değerlerine sahip. X 250 d ise 190 beygir güç ve 450 Nm tork değerleriyle geliyor. 2018 yılının ortalarında satışına başlanacak olan altı silindirli dizel motorsa 258 beygir güç ve 550 Nm tork gibi arazi kabiliyeti çok daha tatminkar bir değerle kullanıcılarla buluşacak. Her iki versiyonu için de dört tekerlekten çekiş altyapısını sunan Mercedes şanzıman ayağında 6 ileri manuel ve 7 ileri değerli otomatik ünitesine yer veriyor.

Comfort, ECO, Sport, Manual ve Offroad olmak üzere beş farklı sürüş modunun yer aldığı araçta Eco modunda start/stop özelliği de devreye sokuluyor. Avrupa’da sunulacak tüm modellerde aracı yerden 202 milimetre yüksek konumlandıracak standart süspansiyonlara yer veren Mercedes, opsiyonel olarak satılan diğer seçenekle bu yükseklik değerini 20 milimetre yukarı çekiyor. Mercedes-Benz X-Class, 135.000 TL’den başlayan fiyatlarla meraklıları için satış noktalarında.

Video