reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Mercedes X-Class için Türkiye’ye özel macera rotası

Mercedes X-Class için X-Macera adıyla hayata geçirilen macera rotası, yapılan eklemelerle birlikte araç için büyük bir sınav niteliği taşıyor.

Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak lanse edilmesinin ardından, Kasım 2017 itibarıyla Türkiye pazarına giriş yapan Mercedes X-Class yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde segmente fark yaratma iddiasını ortaya koydu. Modeli gündemde tutma konusunda başarılı işler hayata geçiren Mercedes şimdi de “X-Macera” projesi ile yeni bir serüven eklemeye hazırlanıyor. Türkiye’nin dört bir yanının boydan boya, engel tanımadan geçileceği “X-Macera” projesinde sadece yollar değil, zorlu arazi koşulları da Mercedes-Benz X-Class’ın üstün off-road yetenekleri ile aşılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modifiye edildi

X-Macera rotasında ter dökecek olan aracı özel modifikasyonlardan geçirme kararı alan Mercedes, işe TÜV sertifikalı özel ekipmanlar ekleyerek başladı. Dünyanın en donanımlı X-Class modellerinden biri haline getirilen Pick-Up, X 250d 4MATIC Power üzerinden geliştirildi. 2298 cc hacmindeki motorla gelen X 250d 4MATIC, 190 beygir güç ve 450 Nm tork değerleriyle bu macerada yer alacak. 7 ileri otomatik şanzıman ile gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen model, ihtiyaç duyulduğunda sadece arkadan itişli olarak da ilerleyebilecek. X-Class 250d 4MATIC’in alt yapısında ise amortisörler, süspansiyonlar, lastikler, jantlar, gövde kiti, aydınlatma ekipmanları ve vinç gibi parçalarla desteklendiğini de belirtmeden geçmeyelim. X-Macera” projesi, #XMACERA hashtag’i ile sosyal medya ve web sitesi üzerinden de takip edilebilecek.