reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Mercedes X-Class, Maybach ve tekne konseptinin kesiştiği noktada yeniden doğdu!

Dünyanın ilk premium pickup modeli Mercedes X-Class, Carlex Design imzalı yeni projede Maybach felsefesini çok başarılı bir şekilde taşıyor.

Mercedes X-Class başlığıyla karşımıza çıkan modifikasyonlar arasında akıllara en çok kazınan parçanın üzerinde Carlex Design imzasını gördük. Geride bıraktığımız mart ayında sizlerle değerlendirmesini yaptığımız projede, aracı baştan aşağı elden geçiren Carlex ekibi, özellikle dış bölümde uyguladığı karakterle takdir kazandı. O dönem paylaşımı yapılan bilgiler arasında, gelecekte de X-Class projeleriyle sahneye çıkacaklarını söyleyen başarılı ekip sözünü şu anda gördüğümüz yeni projeyle tutuyor. Bu kez arazi dinamiklerinden çok lüks algısının en üst noktaya çıkartılması adına hazırlandığını gördüğümüz X-Class, sahip olduğu hatlarla Maybach karakterini beraberinde getiriyor. Jant ve ızgara gibi parçaları S650 Cabriolet ile benzerlik gösteren projenin temasına teknenin de dahil ediliyor olması da ayrıca hoş bir görüntünün oluşmasına vesile oluyor.

Mercedes X-Class

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç farklı nokta bir arada

Daha çok otomobillerin iç tasarımları üzerinde yaptığı değişimlerle dünyada adını duyuran Polonya merkezli Carlex’in, X-Class ile ilgili karbon paket sunduğu biliniyor. Bu paket üzerine Maybach ve tekne gibi iki farklı perspektifi bir araya getirmeye karar veren ekibin, tampon ve jant setinden başlayarak gövde panellerinin tamamında değişime gittiğini görebiliyoruz. Kasa bölümünde tekne tabanlarını anımsatacak şekilde akşam bir yatak kullanılan projede “Yachting Edition” imzasını da gövde üzerinde net bir şekilde ayırt etmek mümkün.


Kapıları açıp içeriye girdiğimizde ise Carlex’in neden iç tasarım modifikasyonlarıyla adını duyurduğuna net bir şekilde tanık oluyoruz. Fabrika çıkış koltukların yerini Recaroların aldığı bu bölümde çift renkli deri döşeme tercih ediliyor. Konsola hakim olan ahşap kaplamanın koltukların arka bölümüne de entegre edilmesi, doğrusunu söylemek gerekirse harika bir görüntünün oluşmasındaki temel etmenlerden. Sıkı LOG takipçilerinin bildiği gibi Carlex’in kullandığı malzemeler ve işçiliği hiç ucuz değil. Nitekim bu proje için açıklanan fiyat, X-Class’ın da içerisinde bulunmasıyla birlikte 105.000 euroya kadar esneyebiliyor.