reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell

Türkiye’nin en pahalı ev internet paketi

Turkcell tarafından tanıtılan 10 Gbps ışık hızında fiber internet paketi, fiyatıyla nefes kesiyor. Ev kullanıcıları için tanıtılan paket, şirketleri bile şaşırtacak türden.

Turkcell’in fiber internette hız gösterisi olarak tanıttığı bu paket, dediğimiz gibi evlere yönelik lanse ediliyor. Direkt olarak “10 Gbps ışık hızında fiber internet” olarak geçen paket, aylık tam 10 bin TL ücrete sahip. Evet bunu doğru okuyorsunuz. Elbette 10 Gbps gerçekten inanılmaz bir hız ancak aylık 10 bin TL de akıl almaz seviyede yer alıyor. Kişilere 50 Mbps upload hızı sunan bu paket, tahmin edebileceğiniz üzere limitsiz yapıda. Türkiye’de ilk defa sunulduğu belirtilen bu hız, çoğu büyük şirketler için bile oldukça fazla görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell, bu ışık hızı internet için bir kampanya da yapıyor

Bu kampanya ile süper hızlı paket 24 ay taahhütle ayda 7.999 TL‘ye elde edilebiliyor. 10 bin TL’ye göre ciddi şekilde düşen rakam, yine de gerçekten inanılmaz görünüyor. Açıkça belirtildiği üzere Turkcell  Superonline Fiber İnternet Hizmeti 10 Gbps altyapısının uygun olduğu bölgelerde geçerli durumda. Bu arada yüksek hız sunan başka paketler de bulunuyor. Örneğin 1000 Mbps olan paket, 12 ay taahhütle ilk 3 ay 499 TL daha sonra 999 TL olarak elde edilebiliyor.

Turkcell

Firmanın kendi resmi verileriyle ​​10 Gbps ne kadar hızlı?

10 Gbps internet bağlantısıyla 20 GB Blu-Ray filmi 19 saniye, 15 şarkılık bir müzik albümünü 0,2 saniye ve 1 GB dosyayı ise 0,8 saniye gibi kısa süre içinde indirmek mümkün. Altyapısında bilgiyi bakır kablolarda olduğu gibi elektrikle değil, ışıkla aktaran fiber optik kablolar kullanılır. Fiber internetle telefon hattına ihtiyaç duymadan ışık hızında internete bağlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ford’dan en gelişmiş köpek kulübesi