reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Pixel Watch

Google imzalı ilk akıllı saat için yeni bilgiler ve tarih gündemde

İnternet devi Google, uzun zamandır bir Pixel Watch akıllı saat ile gündeme geliyor. İşte bu ürün için yeni bilgiler paylaşılmış durumda.

Advertisement

Google imzalı ilk akıllı saat, olası adıyla da Pixel Watch, yeni kaynakların açıklamasına göre 2022 bahar aylarında resmi olarak lanse edilecek. Modelin tasarımsal olaraksa yukarıdaki gibi görünmesi bekleniyor.

Birçok kişiyi memnun edecek şekilde yuvarlak ve çerçevesiz yapıda olacak ürün, çerçevesiz yapıda modern görünecek ve Google’ın artık Samsung ile beraber geliştirilen Wear OS 3 işletim sistemi üzerine kurulacak.

Henüz diğer teknik detayları hakkında bilgi olmayan ürün, Google için çok geç kalınmış bir seçenek konumunda yer alıyor. Bu arada bilmeyenler için Google’ın katlanabilir telefon planları da bulunuyor. Şirketin ilk katlanabilir telefonu, olası adıyla Pixel Fold da 2022 içerisinde karşımıza çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google imzalı ilk akıllı saat normalde Google Pixel 6 serisi ile beraber bekleniyordu

Hatırlarsınız Pixel 6 ailesinin kalbinde Qualcomm, Samsung ya da MediaTek imzalı değil, Google tarafından özel olarak geliştirilen Tensor işlemci yer alıyordu. Modellerin en büyük detayı da buydu.

Samsung’un 5 nm LPE üretim sürecinden çıkan Snapdragon 888 Plus kadar olmasa da yüksek performanslı işlemci, 2.80 GHz hızında çalışan iki adet Cortex X1 çekirdeği üzerine kuruluyor. Burada çiftli kullanım gerçekten iddialı görünüyor. Google Tensor elbette sadece iki adet çekirdekten oluşmuyor.

İşlemcide aynı zamanda 2.25 GHz hızında çalışan iki adet Cortex-A76 çekirdeği ile 1.8 GHz hızında çalışan dört adet verimlilik odaklı Cortex-A55 çekirdekleri bir araya geliyor. Yani Tensor toplam sekiz çekirdekli bir kuruluma sahip ve GPU tarafında Mali-G78 görev yapıyor.

Kamera işleme özelliklerini taşıdığı gelişmiş ISP’si ile üst seviyeye çıkaran işlemci, kurulan altyapı ile birçok işlemi yerleşik olarak internete ihtiyaç olmadan yerine getirilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın