reklamı kapat

POPÜLER

facebook

Meta’dan Türkiye’deki Facebook kullanıcılarını ilgilendiren açıklama

Meta, devam eden güvenlik iyileştirmelerinin bir parçası olarak iki yeni özelliğin Türkiye’de kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Facebook uygulamasında sunulacak özelliklerden ilki olan Facebook Koruması özelliği, kötü niyetli kişiler tarafından hedef alınma riski yüksek olan insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kişiler için tasarlanmış bir program olarak dikkat çekiyor. Facebook Profil Kilitleme ismiyle sunulan diğer özellik ise arkadaşınız olmayan kişilerin paylaşılan içerikleri kısıtlı bir şekilde görmesine imkan tanıyor.

Meta, ilk olarak 2018 yılında sunduğu koruma özelliğini bu yılın sonuna kadar Türkiye’nin de içinde bulunduğu 50 ülkede daha kullanıma sunuyor. Facebook Koruması’na uygun olabilecek hesaplar, program hakkında bilgi edinmek ve kaydolmak için Facebook hesaplarında çeşitli hatırlatıcılarla karşılaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook profil kilitleme

Profil kilitleme isimli özellik arkadaşınız olmayan kişilerin içeriklerinizi sınırlı bir şekilde görmesine olanak tanıyor. Bu özellik aktif hale getirildiğinde, profil ve etiket onayı etkinleşirken profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafınız, paylaştığınız gönderiler, fotoğraflar ve hikayeler sadece arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Aşağıdaki adımları izleyerek profil kilitleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

  • Adınızın altındaki simgesine tıklayın.
  • Profili Kilitle’ye tıklayın.
  • Profilini Kilitle’ye tıklayın.
  • Önceki sayfaya dönmek için Tamam’a tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın