reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Testler Türkiye’de de başladı; Instagram içerisinde normal içeriklere de müzik geliyor

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün yine yeni bir özellik ile gündemde. Firma müzik kullanımını artırıyor.

Biliyorsunuz Instagram içerisinde müziklerin önemli bir yeri bulunuyor. Kişilere milyonlarca müzik barındıran bir katalog sunan firma, süreci Hikayeler / Reels dışına da çıkarıyor. Global olarak teste giren yeni imkân sayesinde artık Hikayeler ya da Reels içerisinde olduğu gibi normal paylaşımlara da (Post) müzik eklenebiliyor.

Şimdilik herkes için aktif edilmeyen ancak çıkışı yakın olan özellik, basit bir fotoğrafı dahi müzik ile daha etkileyici hale getirmenize izin veriyor. Çıktıktan sonra çok ciddi oranda kullanılacak izlenimi oluşturan özellik, aşağıda da görebileceğiniz üzere paylaşımın son aşamasında “müzik ekle” menüsü üzerinden kullanılabiliyor.

Instagram

Instagram için yakın zaman önce de yeni özellikler duyuruldu

Kısa süre önce tanıtılan yeni özelliklerden ilki paylaşılan birden fazla fotoğraf arasından bir tanesini silme oldu. Çok uzun zamandır beklenen bu özellik sayesinde örneğin 10 fotoğraftan oluşan bir galeri paylaşım içinden istediğiniz fotoğraf silebileceksiniz. Daha önce galeri içerisinde hatalı bir fotoğraf varsa tüm paylaşımı komple silip yeniden paylaşmanız gerekiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram’a gelen bir diğer yenilik ise “rage shake” adıyla öne çıkarılıyor. Bu özellik, Instagram’a bildirim yapmak için yeni bir yol getiriyor. Örneğin uygulamada bir sorun yaşarsanız, bu sorunu direkt olarak telefonun sallayarak açılan menüden firmaya bildirebiliyorsunuz.

Bu arada Instagram, “Threads” uygulamasını da kapatacaklarını duyurdu. Yıl sonunda sonra mesajlaşma odaklı ayrı uygulama Threads genel olarak kimse kullanmadığı için kapatılacak, onun bazı özellikleri ana uygulamanın DM sistemine eklenecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept