reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tarafından hikayeler için test edilen yeni altyapı

Dünyanın en büyük ağlarından Instagram için hikayeler temelinde yeni bir altyapı deneniyor. Burada TikTok’tan ilham alınıyor.

Instagram değişmeye devam ediyor. Ortaya çıktığı kadarıyla firma hikayelerin yatay değil dikey olarak kaydırma ile gezilebilmesi için de çalışmalar yapıyor. Şimdilik prototip olarak test edilen özellik, birçok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor. Ufak bir alışma sürecinden sonra birçok kullanıcının hikayeler arasında dikey gezmeyi yatay kaydırma ile gezmeye tercih edeceği düşünülüyor. Bu yeni altyapının ne zaman geleceği ise tahmin edebileceğiniz üzere henüz bilinmiyor. Ancak testler başladığına göre özellik yakında kullanıma çıkabilir. Bu özellik için firmanın kullanıcılara seçme şansı vereceği de düşünülüyor.

Kısa süre önce Instagram Reels için bir açıklama gelmişti

Platform, TikTok‘tan alınan video özelliği Reels ile ses getirmişti. Halen bilmeyenler için Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.

İşte bu özellik hakkında bir açıklama yapan Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etti. Mosseri ayrıca “Reels, şu an henüz güçlü ve yenilikçi komedi unsurlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede değil” açıklamasında bulundu.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı