reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 14.6 iOS 15 iOS 14

iOS 15 alacağı tahmin / iddia edilen iPhone modelleri

7 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2021’de birçok yeni duyuru yapılacak. Bunlar arasında elbette iOS 15 işletim sistemi de olacak.

Advertisement

Geçmiş bilgiler üzerinden yapılan tahmini listeye göre iOS 15 işletim sisteminin geleceği iPhone modelleri tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone SE 2020
-iPhone XR
-iPhone X

-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi

Kaynaklara göre iOS 15’e iPhone 6s, 6s Plus ve 2016 iPhone SE modeli geçirilmeyecek. Ancak bu durum henüz yüzde 100 kesin değil. Apple bu konuda bir sürpriz yapabilir.

iPhone’ların yeni işletim sistemi iOS 15, için halen çok fazla bilgimiz yok. Ancak hatırlarsınız bazı sızıntılar olmuştu. Hatırlamak adına Connor Jewiss’a göre yeni iOS sürümünde koyu arayüz için önemli güncellemeler getirecek.

Aynı zamanda Mesajlar uygulamasını da iyileştirecek denilen yeni sürüm, henüz detaylanmamış olsa da “gıda takibi” özelliğini de sunacak.

Bu özellik yüksek ihtimalle kişilerin yediklerini / içtiklerini Sağlık uygulamasına kaydederek takip etmesine imkan tanıyacak. Yeni bildirim ayarları getirecek bilgisi verilen iOS 15, aktarıldığı kadarıyla kilit ekranını da güncelleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2021 kapsamında iOS 15 yanında yeni MacBook Pro duyuruları da gelebilir

En azından sağlam kaynaklar bundan bahsediyor. Burada yeni tasarıma sahip 14 inç ve 16 inç, yüksek ihtimalle mini-LED panelli yeni MacBook Pro’lar gösterilecek.

Bu modellerde elbette Apple Silikon işlemci olacak. Bu modellerde yüksek ihtimalle M1 yerine daha güçlü M2 ya da M1X kullanılacak. Ayrıca bu modeller en üstte 16 GB yerine tam 64 GB RAM ile alınabilecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın