reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 15 iOS 14

Apple: “iOS 15 şart değil isterseniz iOS 14 kullanın”

Apple, WWDC21 kapsamında beklenen yeni iPhone işletim sistemi iOS 15 ile karşımıza çıktı. İşte bu sürüm üstünden bugün ilginç bir detay geldi.

Advertisement

Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre iOS 15 işletim sistemi çıktıktan sonra iOS 14 kaderine terk edilmeyecek. Teknoloji devi bu işletim sistemine de güvenlik güncellemesi vermeye devam edecek.

Yani güncel tehditlerden korunmak adına eskiden olduğu gibi yeni işletim sistemine geçmek zorunlu olmayacak. Aslında temel olarak 15 ile 14 arasında devasa bir fark bulunmuyor. Ancak yine de Apple daha önce her zaman kullanıcıları en yeni sürüme geçmeye yöneltiyordu.

Şimdi yapılan gerçekten Apple’dan beklenmedik sürpriz bir hamle olarak dikkat çekiyor. Bu sayede iOS 15’in yenilikleri hoşuna gitmeyenler iOS 14’te kalmayı seçebilecek gibi görünüyor.

Ancak yine de iOS kullanıcılarının büyük çoğunluğu yeni sürüme geçecektir. iOS 15’in adaptasyon oranı da kesinlikle ciddi şekilde yüksek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 15 işletim sistemi hangi telefonlara yüklenebilecek?

Hazırlanan listeye göre iOS 15 işletim sisteminin geleceği iPhone modelleri tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

İşletim sisteminin çıkışı sonbahar aylarında olacak. Ancak ilk beta sürümleri geliştiricilerin denemesi için hemen kullanıma açılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın