reklamı kapat

POPÜLER

Meizu akıllı telefon

Meizu’dan dünyada bir ilke imza atacak akıllı telefon

Türkiye’de uzun süredir resmi olarak bulunan firmalardan Meizu, dünyada bir ilke imza atacak akıllı telefon duyurusuna hazırlanıyor.

Apple’ın önderliğinde birçok üretici akıllı telefon modellerinden 3.5 mm kulaklık girişini attı. İşte bu konuda bir sonraki seviyeye geçiliyor gibi görünüyor. Çünkü Meizu’dan dünyanın ilk deliksiz ya da herhangi bir porta sahip olmayan telefonu geliyor. Resmi olarak yarın duyurulacak denilen model, sadece kablosuz şarj teknolojisine sahip olacak gibi duruyor. Ayrıca fiziksel buton yerine dokunmatik yüzeylerden yararlanacak denilen Meizu modelinin, bu konuda başlangıcı oluşturacağı söyleniyor. Vivo’nun APEX 2019 modelini de benzer şekilde tasarladığı bilinirken, bu döneme Apple da dahil olmak istiyor. Firmanın Lightning portunu tamamen kaldırmak istediği uzun süredir gündeme geliyor.

Meizu akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon modellerinde şarj girişi halen gerekli mi?

Bunun cevabı kesin olarak evet. Çünkü akıllı telefonların pilleri artık 5.000 mAh seviyesine çıkmış durumda. Henüz bu tarz büyük pilleri hızlı şarj edebilecek bir kablosuz şarj teknolojisi bulunmuyor. Bu açıdan halen kablo ile şarja ihtiyaç bulunuyor. Bu arada firmaların şarj portunu manyetik bağlantı şeklinde sunma ihtimali de bulunuyor. Yani kablolu şarjı bitirmeden portu ortadan kaldırmak mümkün deniyor. İşte tüm bu söylentilerin yarın tamamen cevap bulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en pahalı Nokia 6500 modeli