reklamı kapat

POPÜLER

NASA saat

NASA, 60. yaşını çok özel bir saat tasarımıyla kutluyor

21 Ekim 2018

60. yılını dolduran NASA, Hong Kong’lu saat üreticisi Anicorn iş birliğinde yeni yaşını özel tasarım, etkileyici bir saatle kutluyor.

NASA, 60. yılı şerefine Anicorn ile iş birliğine giderek çok özel bir saat koleksiyonunu kullanıcıların beğenisine sundu. Anicorn × NASA Automatic Watch – Limited Edition modeli, kuruluşun yaşına ithafen sadece 60 adet üretiliyor. Ay’a gönderilen Apollo astronotlarının taktığı saatten esinlenilerek hazırlanan model, beyaz ve mavi renklerin hüküm sürdüğü, kırmızı bir dokunuşla tamamlanıyor. NASA’nın saatlere karşı özel bir ilgisi bulunuyor. Aksesuarın ötesinde işe yarar araçlara dönüşen saatler Apollo 13 görevinde de hayat kurtarıcı olmuştu. Omega Speedmaster modeli ekibin Dünya’ya dönebilmesinde büyük rol oynamıştı. NASA’nın astronotlar için seçtiği saatlerin dayanıklılığı da önem taşıyor. Alışılmışın dışında koşullarda yer alan saatlerin çalışmayı her daim sürdürmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA saatine Anicorn dokunuşu

Anicorn hazırlanan modelde Omega saatlerden ilham alarak tamamen yeni bir tasarım yaratıyor. Model gücünü 28.800 vph, Miyota 9015’ten alıyor. 42 mm’lik gövdeye sahip saatin paslanmaz çelik (316L) gövdesinin beyaz Cerakote seramik kaplamayla geldiği kaydediliyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat kumaş kayışla geliyor. Beyaz kayış üzerine kırmızı NASA logosu yerleştirilmiş elbette. Logonun 1975 ve 1992 yılları arasında kullanılan versiyon olduğunu da kaydedelim. Bu özel tasarımın yurt dışı fiyatı ise 650 dolar olarak açıklandı. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi sadece 60 adet üretilen model, çoktan stokları tüketmiş durumda. Saatlerin teslimatına kasım ortasında başlanması planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Caviar “iskelet saat” ile donatılan en özel iPhone Xs ve Xs Max versiyonları