reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Porsche 917

Gizemli Porsche 917 projesinden yeni fotoğraflara yakından bakın [Galeri]

Bir süre önce sahnedeki yerini alan konsept Porsche 917 projesinden paylaşılan detaylar, her açıdan dikkat çekici nitelikte.

Advertisement

Motor sporları ve klasik otomobil geçmişini günümüzde ön planda tutan isimleri sayarsak, bu listeye Porsche‘yi almadan yapamayız. Referans niteliği taşıyan Le Mans yarışlarına katılım sağladığı eski modellerinden gerek renk gerekse tasarım parçalarını günümüze aktaran marka kısa süre önce ilgi çekici yeni bir projeyle karşımıza çıkmıştı. Mart ayı içerisinde sergilenen 917 Concept isimli bu projede yine bir geçmişe selamlama yapan Porsche, klasik modelin 50. yıl dönümüne dikkat çekmek istiyor. O dönem otomobille ilgili çok fazla detay vermeyen resmi kaynaklar artık eldeki kartları daha cüretkar oynamaya karar vermiş gibi görünüyor. Fotoğraflarla birlikte Porsche 917 projesinden ufak bilgiler de kamuoyuyla paylaşılmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki farklı mesaj

Fotoğraflarla birlikte projeyle ilgili karşımıza çıkan önemli bilgilerden birisi kesinlikle üretim sürecini kapsıyor. Buna göre aracın geliştirme sürecinin 2013 yılında, tasarım ve geliştirme departmanından bir grup mühendis tarafından hayata geçirildiğini görüyoruz. Otomobilin çıkış noktasındaki amaçsa 1970 yılında markasının ilk zaferlerinden birisi elde eden 917’ye bir selam göndermekti. Bunun birden ortaya çıkmadığını ise, markanın 2014’te tekrar fabrika takımıyla Le Mans’a dönüşünün işaret edilmesiyle birlikte öğreniyoruz. Mayıs ayına kadar Porsche müzesinde sergileneceğin söylenen bu prototip aracın üretim sürecine dahil edilmeyeceği kesinlik kazanmış durumda. Lakin bu renk şablonunu önümüzdeki yıllarda başka bir modelde görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

İlginizi çekebilir

Porsche 911 GT2 RS hız rekoru