reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm Night King

Night King’in dizide göremediğimiz kılıç kullanma yeteneği [Video]

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm, ana kötüsü Night King için çok fazla “oynama alanı” tanımamıştı. Ancak karakteri canlandıran Vladimir Furdik’e şans verilse çok başka sahneler olabilirdi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bir haftadır herkesin dilinde olan 8. sezon 3. bölüm finali ne yazık ki beklendiği gibi çok aksiyonlu bitmedi. Aksine sessiz ve derinden ilerleyen Arya Stark’ın öldürücü tek bir darbesi, saatlerdir süren ve ölüp dirilen düşmana karşı tüm önemli isimleri kurtardı. Arya’nın bunca yıldır aldığı eğitim, sadece sevdiklerini değil aynı zamanda tüm diyarı da korkunç bir sondan kurtardı. Oldukça etkileyici olan bu sahneyi ise daha da etkileyici yapabilecek tek bir şey vardı. O da Night King’in kılıcını çıkarıp savurduğunu görmek. Bunu ne yazık ki göremedik. Her şey tek bir nefeste, etkileyici bir yavaşlatma sahnesi ve el değiştiren hançerle son buldu. Ancak bu sizi yanıltmasın, Night King’e hayat veren Vladimir Furdik‘e kılıç sallaması için bir fırsat verilseydi, çok heyecanlı bir sahne izleyeceğimizden emin olabilirdiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm ile koyulan nokta

Vladimir Furdik, Slovak bir dublör. Şimdilerde Game of Thrones’un en önemli karakterlerinden birine hayat vermiş olan Furdik, ilk Ak Gezenler’i diziye geçirirken de yapımcıların yardımına koşmuş. 4. ve 5. sezonda Night King’i Richard Brake canlandırsa da dizi yavaş yavaş büyük savaşa hazırlığını yaparken kontrolü ele alan isim Furdik olmuş. Öte yandan Furdik’in “büyük savaşta” tek yaptığı başarısız bir mızrak fırlatışı ve ellerini havaya kaldırarak ölüleri uyandırma oldu. Ancak olsun. Biz onun yanından hiç ayırmadığı kılıcını kullanabilme ihtimalini de seviyoruz.

Hiç konuşmamasına ve yüzünde uygulaması saatler süren plastik makyaja rağmen dizinin unutulmaz isimlerinden olan Furdik için ise bu dizi ilk popüler işi değil. Thor: The Dark World, Skyfall gibi filmlerde de yer alan Furdik, aynı zamanda iyi bir kılıç ustası. Bran’ın Ned Stark’ın Lyanna’ya ulaşmadan önce Arthur Dayne ile dövüştüğü Tower of Joy sahnesinin ısınmalarını Instagram hesabından paylaşan Furdik, yeteneklerini sergilemekten geri kalmıyor. Bu video ile beraber Furdik’in finalde olası bir kılıç savaşında izleyiciyi ne kadar heyecanlandıracağı da açık bir şekilde görünebiliyor.

Furdik’in pek çok kamera arkası anısını paylaştığı ve günlük hayatından da karelere yer verdiği Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.