reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan R-Line

Volkswagen Tiguan R-Line

Volkswagen Tiguan R-Line

Volkswagen Tiguan R-Line

Volkswagen Tiguan R-Line

Yeni Volkswagen Tiguan: Daha büyük, daha kaslı, daha güçlü [Video]

Kompakt crossover sınıfı hızlı büyümeye devam ediyor. Volkswagen de bu pazarı kimselere bırakmayacağını ima edercesine Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Tiguan modelinin dört farklı versiyonunu görücüye çıkardı. Yeni nesil Volkswagen Tiguan artık daha büyük ve çok daha güçlü.

Alman otomobil üreticisinin MQB platformu üzerine geliştirilen Tiguan, yeni nesil Volkswagen’lerde görmeye alıştığımız ızgarayla bütünleşik far tasarımına sahip. Daha keskin, daha agresif ve daha kompakt görünmesine rağmen Tiguan’in hem iç hem de dış hacmi genişlemiş durumda. Selefinden 60 mm daha uzun ve 30 mm daha geniş olan Tiguan’in aks aralığı da 77 mm uzatılmış. Buna rağmen 50 kilogram hafifleyen otomobil, iç kısımda da konforu artıracak şekilde geniş bir hacime sahip. Diz mesafesi 30 mm artırılan otomobilin bagaj hacmi de 520 litreye ulaşmış durumda.

Standart Tiguan’in yanında 4Motion, R-Line ve GTE plug-in hibrit seçenekleri bulunuyor. Dört adet dizel ve dört adet benzinli olmak üzere sekiz adet motor seçeneğiyle gelen otomobilin benzinli motorları 125, 150, 180 ve 220 beygir, dizel motorları ise 115, 150, 190 ve 240 beygir güç üretiyor.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=yaleULrviTU