reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Space Vizzion

Volkswagen ID Space Vizzion için beklenen onay geldi; işte öne çıkanlar

Geride bıraktığımız 2019’un ilgi çeken projelerinden birisi olan Volkswagen ID Space Vizzion için seri üretim onayı geldi.

Volkswagen’in yakın vadeli planlamaları kapsamında hayata geçireceği konsept modeller, son yılların en çok konuşulanları arasında girmeyi başardı. Özellikle ID Buzz ile klasik T1 dinamiklerinin modern dünyada tekrar hayat bulması herkes gibi bizi de heyecanlandırdı. Markanın süreç içerisinde tanıttığı projelerin üretim süreçleri de kademeli olarak doğrulamalarla netleşiyor. Yetkililerden gelen son onaylamanın merkezinde ise Station Wagon dinamikleriyle dikkat çeken Volkswagen ID Space Vizzion projesi var. ID ailesine eklenecek yeni model, Kasım 2019’da tanıtılmış ve markanın elektrikli araç platformu olan MEB’e dayanan yedinci konsepti olarak kayıtlardaki yerini almıştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Space Vizzion üretimindeki rakamsal beklentiler

Markanın üst düzey isimlerinden Ralf Brandstätter tarafından resmiyete kavuşturulan seri üretim kararı, beraberinde beklentileri de getirdi haliyle. Resmi kanattan son kullanıcıya ulaşacak model hakkında çok fazla ayrıntı gelmedi. Beklentiler ise menzil kısmında aracın 700 kilometre limitlerini zorlayabilmesi üzerine kurulu. Space Vizzion’un konsept dinamiklerinde maksimum 500 kilometre sınırlarında gezinmesiyse, seri üretimde bizleri daha büyük bir batarya paketinin karşılayacağına işaret. Markanın ID konseptlerinde uyguladığı tasarım dilini çok fazla bozmadan seri üretime taşıdığını biliyoruz. Büyük beğeni kazanan bu durumun Space Vizzion için de uygulanması sürpriz olmayacak. Bu da şüphesiz pazar payının yüksek olma potansiyelini artıran temel nitelikler arasında. Aracın çift motorlu kombinasyonda 350 beygir dolaylarında seyrettiğini hatırlatmadan geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir

Bu da Ford’un tamamen elektrikli Mustang modeli