reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Trinity

Volkswagen Trinity; markanın yeni nesil elektrik geleceğinden ilk detaylar

Markanın yeni nesil altyapı ve teknoloji yaklaşımının ilk sinyali olan Volkswagen Trinity, ipucu detaylarıyla nabız vermeye başlıyor.

ID ürün gamını kısa vadede çeşitlendirerek nitelikli bir ürün gamı oluşturmak isteyen Volkswagen, Tesla’nın Avrupa pazarı hamlesi pazar payı yakalama arayışında. Grup içerisinde her markayla bunu destekleyen yönetimden yeni bir duyuru daha geldi. Marka CEO’su Ralf Brandstatter tarafından paylaşılan ilk detaylarda karşımıza çıkan Volkswagen Trinity, gerek tasarımı gerekse altyapısıysa yepyeni bir oluşumun sinyallerini veriyor. Gelecekteki modellere referans niteliği taşıyan konsept bir otomobil projesi olarak üstü kapalı görseliyle karşımıza çıkarılan modelin, 2026 yılında tanıtılacağı da masada görünen detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Trinity yepyeni bir yaklaşımın da temsilcisi olacak

Aracın duyurusu içerisine rakamsal veri bazlı olarak şu aşamada ciddi bir şey paylaşılmadığını görüyoruz. Bununla birlikte Volkswagen’in üretim aşamasında yeni bir yaklaşımın hazırlığı içerisinde olduğu vurgulanıyor. Aracın üç ana unsur üzerine şekillendiğini belirten Brandstatter, bunların üst seviye otonom teknolojisi, platform ve paylaşılabilirlik olduğunu ifade ediyor. Bu konuda pek çok kişi gibi bizim de aklımıza gelen ilk şey, günümüzde elektrikli araçlarda kullanılan MEB platformunun yeni nesliyle karşılaşacağımız ihtimali oldu. Aracın tasarımıyla hissettirdikleri de günümüzdekilerden farklı bir noktada konumlanacağını gösteriyor. Üretimi Almanya’da gerçekleştirilecek modelin önümüzdeki süreçte daha net detaylarını göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

*Not: Haberin ana görselinde temsili olarak ID.3 kullanılmıştır