reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Bayon

Türkiye’de üretilecek; Hyundai Bayon için ilk resmi görseller paylaşıldı

İzmit’teki fabrikada üretilecek olan Hyundai Bayon, ipucu niteliğindeki görsellerinde bile farklı karakterinden önemli mesajlar barındırıyor.

Hyundai’nin kompakt SUV segmentinde ürün gamına ekleyeceği yeni modeli Bayon, Türkiye pazarı için fazlasıyla önemli. i10 ve i120’nin ardından ülkemizde üretilecek üçüncü Hyundai modeli olacak araç bir süredir test sürecindeki kamuflajlı görselleriyle kendisini gösteriyordu. Bugün ise Hyundai Bayon için tasarım dinamiklerinin ilk kez paylaşıldığı dönem olarak kayıtlara geçiyor. Markanın resmi kaynaklarından gelen ipucu niteliğindeki detaylarda, aracın bir kısmı karanlıkta kalmış olsa da tasarımdaki karakteristik noktaları net şekilde ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Bayon hakkında görsellerle gelen ilk detaylar

Hyundai cephesi, Bayon’un duygusal değeri yüksek bir tasarımla yenilikçi çözümleri birleştirdiğini ve aynı zamanda Sensuous Sportiness tasarım felsefesinin son ürünü olduğunu vurguluyor. Ön kısımda yer alan bant şeklindeki hava girişi ve dar gündüz sürüş LED lambaları, otomobile genişlik hissiyatı kazandırıyor. Geniş ızgarayla birlikte alt kısma doğru yayılarak otomobilde oldukça güçlü bir duruş vadediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın farları Kona ve Santa Fe gibi modellerinde gördüğümüz gündüz sürüş LED lambaları üzerinden karakteristik bir yapının varlığını gösteriyor. Bayon’un arka bölümünde de ailenin diğer üyelerinden ayrılan bir yapı karşımıza çıkıyor. Fren lambaları, ince kırmızı bir çizgi ile birbirine bağlanmış ok görüntüsü oluştururken aynı zamanda otomobilin yan kısmına doğru taşmaya devam ediyor. Arka bölümü daha estetik ve çarpıcı hale getiren bu tasarım özelliği, otomobilin geniş görünmesinini de sağlıyor. Önümüzdeki haftalarda hakkında daha fazla detaylı bilginin paylaşılacağı Bayon, 2021’in ilk yarısında İzmit’te üretilerek Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulacak.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda