reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Project Trinity

Volkswagen Project Trinity; devrimsel özelliklerle gelecek modelin seri üretim tarihi belli oldu

2021 ile birlikte ilk detayları verilmeye başlanan Volkswagen Project Trinity, marka için elektrik segmentinde bir kilometre taşı olarak lanse ediliyor.

Elektrikli otomobil rekabetine ID alt markası üzerinden hayata geçirdiği modellerle dahil olan Volkswagen, kısa sürede pazar liderlerinden biri haline geldi. ID.3 ile yakalanan başarının ardından SUV segmentinde yer alan ID.4 ile de güçlü sinyaller veren Almanya merkezli üreticinin bu noktadaki “Rocky Yumruğu” ise bambaşka bir taraftan gelecek. 2021’in ilk günlerinde duyurusu gerçekleştirilen Volkswagen Project Trinity, aradan geçen zaman diliminin ardından hala ana hatlarıyla bilinmezlikler içerisinde. İpucu niteliğindeki paylaşımlarla amiral gemisi niteliğinde bir sedan olacağını gördüğümüz model için seri üretim tarihi de göründü. Eğer her şey planlandığı gibi giderse modeli 2026 yılında seri üretim listelerinde göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Project Trinity hakkında neler biliniyor

Volkswagen tarafından devrimsel nitelikler barındıracağı üzerine güçlü mesajların verildiği Project Trinity, oyunu değiştirecek bir araç olarak lanse ediliyor. Üretimi Wolfsburg’daki fabrikada gerçekleştirileceğini de son gelişmeler ışığında öğrenme fırsatına eriştiğimiz modelin altyapı bazındaki en hayati parçasının şarj süreci olacağına dair ciddi bilgiler var. Geleneksel otomobillere yapılan akaryakıt dolumu kadar kısa sürede tatmin edici batarya doluluğunun yakalanabileceği söylenen Trinity’nin batarya teknolojisi de bu noktada merak ediliyor. Elektrikli otomobillerin en önemli dezavantajlarından birisi olarak gösterilen “fazla ağırlık” tarafına da bir çözüm üretileceği Volkswagen’in iddiaları arasında. Yollara çıktığında dördüncü seviye otonom sürüş teknolojisini destekleyebilecek bir altyapıyı da barındıracak olan modelle ilgili 2022 içerisinde daha net bilgiler almayı bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz