reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Multivan T7

Volkswagen Multivan T7 modifikasyonu ile macera araziye taşınıyor

Delta 4×4 imzasıyla hayata geçirilecek olan Volkswagen Multivan T7 projesi ilk aşamada dijital görselleri üzerinden paylaşıldı.

Advertisement

Volkswagen’in geçtiğimiz yaz döneminde tanıtımını gerçekleştirdiği T7, markanın artık sembol haline gelmiş çizgilerini güncel dünyaya taşıyor. Tasarım ve teknoloji bazında atılan modernizasyon adımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan model, önümüzdeki yıllarda ürün gamına eklenecek olan elektrikli ID. Buzz için de referans noktalar barındırıyor. Tanıtım sürecinin ardından artık yavaş yavaş sokaklarda ilk örneklerini görmeye başladığımız Multivan T7’nin modifikasyon projeleri de radarımıza takılmaya başladı. Arazi odaklı çalışmalarıyla bilinen Delta 4×4‘ün imzasını taşıyan proje şimdilik dijitalden ibaret.

Volkswagen Multivan T7 projesinden öne çıkanlar

Delta 4×4 ekibinin T7 üzerindeki çalışmaları tasarımda olduğu kadar teknik tarafta da çok ciddi. Dışarıda baktığımızda dodikler, arazi lastikleri, koruma barları, ve tavanda ekstra olarak karşımıza çıkan yükleme yatağı ön plana çıkıyor. Altyapı tarafında kendisini hissettiren ilk parça 40 milimetre artırılan yükseklik. Bu sayede arazi limitleri doğrudan iyileştirilen T7’de, Bilstein süspansiyon ve Eibach yaylardan oluşan bir sistemin kombinasyonu söz konusu. Modelin kaputunun altında ise şu aşamada teknik bir değişim verisi paylaşılmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzinli ve dizelin yanında hibrit motorun konumlandırıldığı seçeneklerin giriş seviyesinde 1,5 litrelik TSI konumlanıyor. Yaklaşık 130 beygirle gelen bu motorun bir üst noktasında ise 200 beygirlik 2.0 litrelik TSI konumlanıyor. 150 PS’lik dizel motor ise aileye 2022 yılında katılacak. Gelenekselin karşısında konumlanan hibrit motor ise VW grubunun hibrit seçenekleriyle aynı. 1,4 litrelik benzinli motor ve 85 kW’lık elektrik motorunun kombinasyonunu sunan bu seçenekte, saf elektrikli sürüş modu da sunuluyor. Modelin hayata geçirilişi 2022 için mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz