reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OPPO Find N Samsung

Rakiplerinden ufak OPPO Find N katlanabilir telefon tanıtıldı

OPPO Find N katlanabilir telefon modeli için resmi duyuru sonunda yapıldı. Karşımızda çok dikkat çekici bir seçenek bulunuyor.

Advertisement

OPPO’nun ilk katlanabilir telefon modeli olan OPPO Find N, pazarın kompakt sayılabilecek seçeneklerinden oldu. Galaxy Z Fold benzeri gövde yapısına sahip olan telefon, rakiplerinden daha ufak ve böylece tek elde yönetimi daha kolay. Parmak izi sensörünü yanda taşıyan telefon, selfie kameralarını hem dış hem de iç ekranda bir ekran deliğinde barındırıyor.

Peki bu model özelinde bizi teknik olarak neler bekliyor? Baktığımız zaman cihaz gücünü yeni nesil Snapdragon 8 Gen 1’den değil artık eski nesil olan Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

33W hızlı şarj destekli (15W kablosuz) 4.500 mAh pili bulunan OPPO Find N, içinde 1.000 nit maksimum parlaklık sunan Samsung üretimi 7,1 inç 120 Hz (LTPO temelinde değişken yenileme hızı) E5 OLED, dışında ise 5,49 inç bir ikincil ekran taşıyor.

Arkasındaki kamera modülü ile Find X3’leri akla getiren telefon, görüntüleme konusunda 50 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 13 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor. Telefonun dışında ve içinde ise 32 megapiksel selfie kameraları bizleri karşılıyor.

OPPO Find N, sürpriz olmayacağı üzere çift ekrandan sonuna kadar yararlanması için özel ColorOS özellikleri taşıyor. Bu özel yazılımsal altyapı sayesinde çift pencere çalışma ya da pencereler arasında veri aktarımı oldukça kolay hale getirilmiş durumda.

OPPO Find N için sunulan üç farklı renk seçeneği

OPPO Find N katlanabilir telefon için çok ciddi çalışma yapılmış

OPPO, daha önce ilk katlanabilir modeli Find N ile diğer katlanabilir telefonlarda şikâyet edilen birçok durumu çözdüklerini duyurmuştu. Sunumda net olarak gösterildiği kadarıyla telefonun ekranında katlanma yeri yer almıyor ve çok sağlam bir menteşe kullanıyor. Bu menteşenin tam 200 bin katlanmaya dayanabildiği aktarılıyor.

Tam dört yıllık arge ve altı jenerasyon prototip sonrasında doğduğu açıklanan telefon, gerçekten hiç aceleye gelmemiş ve bu da mükemmele yakın bir modelin ve bağlı olarak deneyimin sunulacağını gösteriyor.

Katlanma yeri konusunda solda Galaxy Z Fold3, sağda ise OPPO Find N. OPPO bu konuyu bir şekilde çözmeyi başarmış durumda. İlginç olarak iki telefonda da UTG kullanılıyor

OPPO’nun Ürün Müdürü Pete Lau, model ile ilgili şunları söyledi: “Yeni formlar, akıllı telefon sektöründe heyecan verici bir çağın kapılarını açıyor. OPPO daha fazla kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir ürün sunma hedefiyle, çeşitli formlar, menteşe tasarımları, ekran malzemeleriyle ve farklı en boy oranlarında denemeler yaptı.

Katlanabilir akıllı telefona daha iyi bir yaklaşım kazandırmak adına uzun bir zaman ve yoğun bir çaba harcadı. OPPO Find N ile insanların bir akıllı telefonun neler sunabileceğine dair algısını değiştirmeyi ve katlanabilir cihazları daha da geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.”

Peki fiyat? Üç farklı renkte hazırlanan OPPO Find N için 8 GB RAM + 256 GB depolamalı versiyonun fiyatı 1.200 dolar, 12 GB RAM + 512 GB depolamalı versiyonun fiyatı ise 1.400 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu telefonun Türkiye pazarına gelmesi şimdilik çok olası görünmüyor ve ilk aşamada satış sadece Çin merkezli olacak.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi