reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron

Elektrikli SUV Audi E-Tron hakkında dikkat çekici gelişme

Audi,  E-Tron ve E-Tron Sportback elektrikli otomobillerinin daha sportif performans versiyonlarını üreteceğini duyurdu. Volkswagen’in bu konuda Audi’ye araştırma ve geliştirme konusunda liderlik etmesini istediği belirtiliyor.

Yeni performans modellerinin E-Tron S ve E-Tron Sportback S olarak adlandırılacağı ifade ediliyor. Çevik, keskin ve dinamik olacağı söylenen araçların üçüncü elektrikli motor sayesinde daha güçlü performans sergileyeceği dile getiriliyor.  Bu motorlardan ikisi arka aksta biri ise ön aksta yer alıyor . Üçüncü elektrikli motoru gücü 265kW’dan 320kW veya 370kW’a kadar çıkarabiliyor. Saatte 100 kilometre hıza 4,3 saniyede ulaşabilen yeni Audi E-Tron modellerinin 429 beygir ve 496 beygir gücünde olacağı konuşuluyor. Standart modelden daha hızlı bir performans sergileyecek yeni modellerin ne zamam piyasaya sürüleceği ve satış fiyatları henüz belli değil.  Şirket, S modellerinin ilk üç motorlu seri üretim otomobilleri olacağını söylüyor.Bu arada  Tesla’nın “Plaid” kod adıyla anılan  üç motorlu bir güç aktarma organı üzerinde çalıştığını hatırlatmakta yarar var. S modellerinde standart E-Tron ve E-Tron Sportback ile aynı 95kWh’lık pilin kullanılacağı söyleniyor. Standart E-Tron tam dolu pille 320 kilometrelik bir menzil vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi E-Tron ilk kez ne zaman tanıtılmıştı?

2015 yılında düzenlenen IAA’da tanıtılan Audi E-tron, Audi’nin alternatif otomobillerine verdiği sportif ve çağdaş estetik unsurlarını kullanıcılara sunmuştu.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın