reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz; beğeni rekorları kıran projenin seri üretiminden yeni detaylar geldi

2022 yılında son kullanıcıya ulaştırılacak versiyonuyla karşımızda olacak Volkswagen ID Buzz için isim detayları da belirmeye başladı.

2021 yılında elektrikli otomobil odaklı yoğun bir hamle planlamasını içerisinde olan Volkswagen, bunu grubun diğer markalarıyla da ortaya koyacak. Seat, Skoda ve Porsche gibi tüm isimlerin ürün gamlarında göreceğimiz bu adımın bazı efsaneleri geri getireceğini de biliyoruz. Tanıtıldığı ilk günden itibaren beğeni rekorları kıran Volkswagen ID Buzz, T2’nin dinamiklerini modern dünyaya taşımasından ötürü şüphesiz ailenin en merak edilen ismi olacak. Aracın 2017 yılında tanıtılan konsept versiyonuna gelen ilgiden çok memnun olan marka, seri üretim planlamasına da hız verdi. Modelle ilgili son gelişmeleri ise markanın üst düzey isimlerinden birisi olan Ralf Brandstatter açıklamalarıyla öğreniyoruz.

Volkswagen I.D. Buzz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Buzz, ID 7 adıyla üretime taşınıyor

Konuyla ilgili Autocar‘a önemli açıklamalarda bulunan Brandstatter, aracın seri üretim versiyonu için 2022’yi işaret etti. Son kullanıcıya sunulacak modelin büyük sürpriz olmaz ise ID 7 adıyla satış noktalarındaki yerini alması da masada görünen detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Brandstatter, modelin ID ailesinin “kartviziti” niteliğinde olacağının da altını çiziyor. Planlamalarda ID 7 rozetinin binek dışında ticari versiyonuyla da satışa sunulması var. Binek modelde 7 kişilik yolcu kapasitesi sunabilecek oturum düzeni planlanırken, altyapıda dört tekerlekten çekişli ve uzun aks mesafesi seçenekler de listelerdeki yerini alacak. Bu da ID Buzz’ı seri üretim formuyla MEB platformunun en büyük modellerinden birisi haline getirecek. Brandstätter, asfalta inecek modelin konsept dinamiklerde vadedilen 700 kilometrelik menzil değeri yerine 400 kilometre dolaylarında menzil sunabileceğini de ifadeleri arasında yer veriyor.

İlginizi Çekebilir

Mustang Mach E