reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için birçok oyuncuyu üzen 1440p detayı

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için birçok oyuncuyu ilgilendiren önemli bir bilgi daha netlik kazanmış durumda. Bunun arkasında çözünürlük var.

Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak olan PlayStation 5, en son başta depolama artışına izin verilmeyecek haberiyle gündem olmuştu. Biliyorsunuz konsol ikinci bir M.2 SSD yuvasına sahip. Ancak Sony başta buna destek verilmeyeceğini belirtiyor. Firma ikinci SSD yuvasının ancak ilerleyen dönemde gelecek yazılım güncellemeleri ile aktif edileceğini aktarıyor. Bunun üstüne konsol için bir haber daha çıktı. Aktarıldığı kadarıyla PS5’in 1440p (2K) monitör desteği bulunmuyor. Elbette görüntü alınabiliyor ancak PS5’i 1440p (2K) monitöre takarak daha yüksek FPS değerlerine ulaşılamıyor. Konsol 4K 60 FPS oyunculuğa odaklanıyor ve daha düşük çözünürlükte yüksek FPS gibi durum şimdilik bulunmuyor. Bu da kötü görünüyor. Çünkü milyonlarca kişide 4K değil 1440p ekranlar / monitörler bulunuyor. Ancak bu desteğin ilerleyen dönemde gelme ihtimali bulunuyor. Sony burada PlayStation 5 konsolu direkt olarak TV tarafına odaklıyor. Çünkü TV’lerde 1440P neredeyse bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için aksesuar fiyatları nasıl?

Bir satış sitesinde kısa süre önce konsolun çok yetenekli oyun kumandası DualSense için tam 1.099 TL fiyat etiketi karşımıza çıktı. Karşılaştırmak adına yeni nesil Xbox oyun kumandası (Series X ve Series S ile gelen) şimdilik 999 TL’ye satılıyor. Devam edersek PS5’in normal medya kumandası için de 479 TL fiyat karşımıza çıkıyor. Konsolun resmi kablosuz kulaklığı 1.600 TL, DualSense standı 479 TL, PS5 kamerası ise 949 TL Türkiye fiyatlarına sahip.

Konsolun mutlaka içine de bakın: