reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Bigster

Dacia Bigster; marka geleceğinin zirve modeliyle tanışın

2025 yılına kadar pazara sunulacak modeller arasında yer alan Dacia Bigster, markası için de yepyeni bir sınıfa giriş niteliği taşıyor.

Renault’nun bugün geleceğini ilgilendiren önemli planlama duyurularından Dacia da nasibini aldı. Grubun son yıllardaki yükselen markası konumunda olan Romanya merkezli üretici, fiyat/performans sınıfındaki başarılı hamlelerini önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyor. İlk elektrikli otomobili Spring EV ile, Avrupa’nun en ucuz elektriklisini pazara sunmaya hazırlanan Dacia’nın önümüzdeki 5 yıllık ürün planlamasına yeni bir zirve dahil edildi. Bugün prototip dinamikleriyle duyurusu gerçekleştirilen Dacia Bigster, Duster’ın üzerinde konumlanacak.

Dacia Bigster hakkında masada görünen ilk detaylar

Dacia’nın 2025 yılı planlamasında pazara sunacağı önemli isimlerin başında olacak olan modelin seri üretime geçirileceği kesinlik kazanmış durumda. Şu aşamada modelle ilgili masada görünen limitli detaylar ise aracın Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı tarafından geliştirilen CMF-B platformu üzerine geliştirileceğini gösteriyor. Bigster’ın bu sayede günümüzde olduğu gibi LPG ve hibrit gibi versiyonlarla kullanıcılara sunulma ihtimalini de konuşabiliyoruz. Modelin şu aşamada ciddi nitelikte bir teknik verisi paylaşılmış değil. Var olanlar arasında en dikkat çekense, konsept aşamada toplamda uzunluğun 4,6 metre dolaylarında gezindiği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarım dinamikleri de bizlere markanın önümüzdeki süreçte benimsediği felsefeyi net şekilde gösteriyor. Yeni Sandero ailesinde gördüğümüz “Y” formlu ışıklandırma yapısı burada daha etkileyici bir yapıda kendisini hissettiriyor. Aracın gövde panellerinde kullanılan koruma amaçlı plastik aksamların geri dönüşüm malzemelerden üretilecek olması da marka için önemli bir vizyonun işareti.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın